Chcę zostać psychologiem.

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
Peaceful Warrior
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2019, o 15:27

29 mar 2019, o 15:35

Witam. Otóż leczę się na schizofrenię paranoidalną, jednak za 2 lata lekarz odstawi mi leki i może mi wpisać albo reemisję, albo że jestem zdrowy. Pytałem psychiatry (mojego lekarza), czy mogę zostać psychologiem i nie pamiętam dokładnie jego odpowiedzi, ale odradzał mi to. Nie wiem do tej pory, czy w ogóle mogę, czy to po prostu było zabronione przez lekarza, kierującego się własnymi pobudkami. Otóż, jak wspomniałem wcześniej sprawa wygląda następująco: psychiatra u którego się leczę uważa, że nie powinienem być psychologiem, ze względu na "słabą psychikę", co osobiście ja neguję, ale to kwestia sporna. Doktor psychologii, która wykłada na uniwersytecie, mówi że mogę zostać psychologiem. Psycholog do którego chodziłem, mówiła, że najlepiej gdybym to został psychiatrą od razu. Zadałem pytanie na forum abc zdrowie, ale oczekuje na weryfikację, lub odpowiedź. Bardzo interesuję się psychologią i poczyniłem ku temu wielkie kroki. Teraz interesują mnie głównie książki o tematyce psychologicznej, rozwoju, motywacji. Lubię rozmawiać z ludźmi i w oparciu o moje doświadczenia nauczyłem się im pomagać. Chciałbym, ale nie wiem, czy mogę. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

P.S.
Proszę o odpowiedzi tylko osoby dobrze znające temat, nie potrzebuję spekulacji. :dzieki
Awatar użytkownika
violla
Moderator
Posty: 801
Rejestracja: 12 sty 2014, o 20:34

29 mar 2019, o 16:56

Z tego co wiem nie można całkowicie wyleczyć schizofrenii. Może faktycznie poczekaj na wypowiedź specjalisty, ale z tego co się orientuję ( a trochę wiem, bo mój dziadek był chory na schizofrenię paranoidalną) to jest genetyczna choroba, a genu się nie da tak po prostu wyleczyć.
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz".
Awatar użytkownika
Aneta Tkaczyk
Specjalista
Posty: 20
Rejestracja: 11 sty 2019, o 00:06

31 mar 2019, o 10:07

Witam.
Leczysz się farmakologicznie. Czy korzystasz z terapii?
Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego,lecz bycie lepszym od tego KIM SAMEMU BYŁO SIĘ WCZEŚNIEJ

https://www.facebook.com/dotyk.umyslu/
Peaceful Warrior
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2019, o 15:27

31 mar 2019, o 15:45

Leczę się farmakologicznie. Z terapii korzystałem, ale po pół roku psycholog powiedziała, że nie mam żadnego problemu i nie muszę już chodzić.

EDIT:
Dowiedziałem się na studiach, że mogę studiować psychologię. Nie wysyłają do lekarza medycyny pracy z tego co mi mówili na jednych studiach. Jednakże najpierw skończę raczej filozofię licencjat, a później psychologię, ponieważ chcę założyć własny gabinet i pomagać. :) Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Posty zostały połączone.
ODPOWIEDZ