Uzależnienie od masturbacji i pornografii

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monika
Administrator
Posty: 936
Rejestracja: 2 sty 2013, o 23:52

10 lip 2018, o 00:23

A więc co jest prawdą według Ciebie? Jaki swój pogląd/ opinię wyrażasz? Narazie twierdzisz tylko, że nie mam racji, niczym tego nie argumenując.

Wspomniałam o regulaminie nie po to, by Cie straszyć, a po to, by poinformować, że jesteś na dobrej drodze do oficjalnego ostrzeżenia. Następny post nie dotyczący tematu zostanie odpowiednio potraktowany.
Uwagi odnośnie do funkcjonowania forum proszę wpisać w odpowiednim dziale.
info.forumpsychologiczne@gmail.com

facebook.com/forumpsychologiczne/
Anna Nowak
Specjalista
Posty: 11
Rejestracja: 5 lip 2018, o 21:31

10 lip 2018, o 12:36

Uzależnieniem nazywamy nabyty stan zdrowia psychicznego i fizycznego, który może być okresowy lub stały spowodowany przymusem wykonywanej czynności.
Chęć osoby uzależnionej do uzyskania danego stanu psychicznego związanego z czynnikiem wywołującym przyjemność, satysfakcje (w tym przypadku masturbacja) jest na tyle silna, że jednostką ma duże problemy w funkcjonowaniu w społeczności, a jej zachowanie zostaje zaburzone myślą o konieczności wprowadzenia umysłu w stan aktywny wywołany danym czynnikiem warunkującym osiągniecie zamierzonego stanu psychicznego.
To znaczy, że jeżeli czujesz, że masturbacja jest czynnością, która zaburza Twoje funkcjonowanie w życiu codziennym, to ewidentnie jest to uzależnienie. Masturbacja sama w sobie nie jest niczym złym, pozwala na rozładowanie napięcia i większość społeczeństwa to robi choć otwarcie o tym nie mówi. Mając partnera oczywistym jest fakt, że przyjemność uzyskuję się poprzez seks, będąc „singlem” osiągniecie rozkoszy wynikającej z popędu płciowego jest trudniejsze, większość osób w takiej sytuacji decyduję się na masturbacje. Jest to zupełnie normalne.
Jeśli natomiast zaczynasz się zastanawiać, czy robisz dobrze czy źle i nie masz nad tym kontroli, powinieneś podjąć leczenie.
Błędem jest porównywanie masturbacji do innych uzależnień, schemat procesu jest co prawda podobny, natomiast nie warunkują tego czynniki zewnętrzne tj alkohol, narkotyki. Świadomość uzależnionej osoby zostaje niezaburzona środkami odurzającymi.
Leczenie z pewnością wymaga psychoterapii i pracy nad kontrolą. Jest to długotrwały proces, w którym przede wszystkim ćwiczy się samodyscyplinę, dobrym rozwiązaniem jest znalezienie alternatywnego zajęcia np. bieganie, ćwiczenia cardio, coś co zmęczy porządnie organizm. W niektórych przypadkach stosuję się farmakologię obniżającą popęd płciowy.
Pedagog socjalny
Pedagog resocjalizacji
Terapeuta uzależnień
ODPOWIEDZ