Regulamin forum

Awatar użytkownika
Daria
Administrator
Posty: 752
Rejestracja: 21 maja 2011, o 21:52
Kontakt:

13 cze 2018, o 21:39

Regulamin został stworzony po to, abyśmy wszyscy mogli korzystać z Forum, na którym panuje atmosfera szacunku, otwartej wymiany poglądów bez naruszania prawa i podstawowych zasad funkcjonowania i żeby każdy z nas czuł się tu komfortowo.
Oprócz podkreślenia obowiązku przestrzegania niniejszego Regulaminu chcemy zaznaczyć, iż jest to miejsce publiczne, ale też szczególne i specyficzne, w którym spotykają się osoby często będące w trudnej sytuacji (w kryzysie, potrzebujące rady, wsparcia itp.). W związku z powyższym, bardzo prosimy o rozważne korzystanie z Forum.

Rozdział I – Korzystanie z Forum

1. Korzystanie z forumpsychologiczne.org jest nieodpłatne i dostępne dla wszystkich Użytkowników Forum.
2. Wszystkich Użytkowników Forum obowiązuje zasada wzajemnego poszanowania i tolerancji.
3. forumpsychologiczne.org służy do prowadzenia dyskusji, wymiany poglądów i opinii oraz wzajemnej pomocy w zakresie danych działów tematycznych forum. Ich przedmiotem może być tylko i wyłącznie psychologia i jej pokrewne dziedziny, z wyłączeniem kategorii "Inne".
4. Zabronione jest prowadzenie zbędnych polemik, składających się m.in. z dużej ilości krótkich postów bez treści merytorycznej, odbiegających w sposób znaczący od głównego tematu, a także ostrych wypowiedzi i kłótni. Wszelkie tematy, których forma przyjmie charakter czatu internetowego lub luźnej pogawędki, a które mogą być kontynuowane drogą Prywatnych Wiadomości, komunikatorów internetowych lub e-maili będą zamykane, ewentualnie usuwane będą konkretne posty. Ocena tematu pod kątem niniejszego punktu pozostaje w rękach Administratorów i Moderatorów forumpsychologiczne.org
5. Nie jest dozwolone dodawanie informacji, które nie są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem, a w szczególności:

a) zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.),
b) obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego),
c) obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, orientacje seksualne (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego),
d) propagują alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.),
e) propagują środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.),
f) zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego),
g) zawierają treści pornograficzne.
h) mają charakter reklamowy lub promocyjny - dodawane przez Użytkownika bez zgody Administracji są natychmiast usuwane.
i) przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.).
j) mają na celu obejście prawa lub naruszają dobre obyczaje.

6. Publikowane na Forum informacje o charakterze reklamowym nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Forum nie bierze odpowiedzialności za ich treść.
7. Wszelkie decyzje dotyczące leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem/specjalistą i za jego zgodą.
8. Żaden ze znajdujących się na Forum postów ani wymiana informacji drogą poczty elektronicznej z osobami odwiedzającymi Forum nie mogą być traktowane jako świadczenie zdrowotne w rozumieniu Ustawy o zakładach opieki zdrowotnej ani jako udzielanie konsultacji specjalistycznych. forumpsychologiczne.org jest jedynie platformą, dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Użyte na stronach serwisu forumpsychologiczne.org zwroty "porady psychologiczne" i "pomoc psychologiczna" powinny być interpretowane tożsamo i być traktowane jako wsparcie. Nie mogą być traktowane na równi z poradami psychologicznymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.
9. Wszystkie prawa do tekstów i ilustracji zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów bez pisemnej zgody Właściciela forum, zabronione.
10. Prosimy zamieszczać materiały graficzne, muzyczne i filmowe swojego autorstwa. Zamieszczanie plików bez wiedzy i zgody autora jest zabronione. Wszelkie konsekwencje prawne wynikłe z zamieszczania treści łamiących prawa autorskie ponosi użytkownik, który zamieścił materiały na forum - Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631.
11. Pomoc techniczną i informacje na temat korzystania z Forum można uzyskać pisząc na adres info.forumpsychologiczne(at)gmail.com
12. Informujemy, że na platformie Facebook funkcjonuje strona Forum Psychologiczne. Publikujemy na niej linki prowadzące bezpośrednio do konkretnych tematów, a także inne treści o tematyce psychologicznej. Strona znajduje się pod adresem facebook.com/forumpsychologiczne. Gorąco zachęcamy do polubienia i udostępnienia strony.

Rozdział II – Rejestracja i Ochrona Danych Osobowych

1. W celu uzyskania pełnego dostępu do Forum Użytkownik musi wypełnić formularz rejestracyjny. Wypełnienie formularza jest niezbędne aby posiadać indywidualną nazwę użytkownika i hasło.
2. W formularzu rejestracyjnym należy podać: nick, hasło oraz adres e-mail.
3. Konto aktywuje sam Użytkownik poprzez kliknięcie w link aktywacyjny wysłany w wiadomości e-mail przez Administrację.
4. Podanie nieprawidłowego adresu e-mail uniemożliwi Użytkownikowi pełnoprawne korzystanie z Forum.
5. W momencie rejestracji osoba korzystająca z Forum (Użytkownik) wyraża zgodę na umieszczenie i przetwarzanie jego danych osobowych przez Administratora w celu obsługi uczestnictwa Użytkownika w Forum.
6. Każdy zarejestrowany Użytkownik może w każdej chwili zrezygnować z korzystania z forum i usunąć swoje konto. W tym celu należy wysłać wiadomość e-mail na adres info.forumpsychologiczne(at)gmail.com
7. Administracja i Właściciel Forum informują, że w przypadku uzasadnionego podejrzenia zagrożenia zdrowia lub życia Użytkownika, mają obowiązek zgłosić numer IP oraz treść postu Policji.
8. Informujemy, że w początkowym etapie korzystania z Forum dziesięć pierwszych postów musi zostać zaakceptowane przez Administratora lub Moderatorów. Procedura ta chroni Forum przed spambotami. Po zatwierdzeniu pierwszych dziesięciu napisanych na forum postów Użytkownik trafia do grupy "Zarejestrowanych użytkowników".
9. Zabronione jest zakładanie dwóch i więcej kont przez jednego Użytkownika. Jeżeli takie przypadki zostaną zauważone przez Administrację, wszystkie konta posiadane przez Użytkownika zostaną usunięte bez ostrzeżenia.
10. Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania danych użytkowników i ich postów.
11. Właściciel forum oświadcza, że nie ingeruje w treść postów pisanych przez Specjalistów Forum i nie ponosi za nią odpowiedzialności.

Rozdział III - Ustalenia końcowe

1. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Kodeksu Karnego.
2.Właściciel i Administracja nie ponoszą żadnej odpowiedzialności cywilnej, karnej i administracyjnej, za korzystanie przez Użytkowników z Forum w sposób sprzeczny z zaleceniami regulaminu, oraz za zamieszczaną przez Użytkowników treść.
3. Administrator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian i modyfikacji niniejszego regulaminu. O wszystkich zmianach będzie powiadamiał w tym temacie: viewtopic.php?f=28&t=13
4. Każdy zarejestrowany Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z treścią niniejszego regulaminu i akceptuje wszystkie jego postanowienia.
5. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w postanowieniach niniejszego regulaminu, jak również prawo do blokowania uczestnictwa w forumpsychologiczne.org w stosunku do osób naruszających w sposób notoryczny postanowienia Regulaminu.
6. Administracja, po konsultacji ze specjalistami współpracującymi z Forum, będzie usuwać bez ostrzeżenia wszystkie posty mające w naszej ocenie potencjalnie szkodliwy wpływ na społeczność Forum. Konta Użytkowników publikujących szkodliwe treści będą bez ostrzeżenia usuwane z Forum poprzez nadanie bana.
7. Jedynie Administrator i użytkownik "Reklama" upoważnieni są do zamieszczania na Forum reklam i ogłoszeń o charakterze komercyjnym. Administracja i Właściciel Forum nie ponoszą jednak odpowiedzialności za treść publikowanych reklam. Reklama nie wiąże się również z rekomendacją podmiotu lub usługi.
8. Konta użytkowników podających się za specjalistów (psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów itd.), a nie zweryfikowane przez administrację forum będą bez ostrzeżenia zamykane poprzez nadanie bana.
9. Ocena czy powyższy regulamin został naruszony przez użytkownika w jakimkolwiek jego punkcie oraz w jakim stopniu zależy tylko i wyłącznie od Administratora i Moderatorów forum. W takim przypadku użytkownik może otrzymać ostrzeżenie lub zostać usunięty z forum (ban). Usunięcie z forum nie musi być poprzedzone ostrzeżeniem.
10. Nowi użytkownicy nie mają możliwości korzystania z formuły Prywatnych Wiadomości. Możliwość ta zostanie aktywowana po napisaniu przynajmniej 10 postów.
11. Na forum istnieje specjalna grupa "Szkodnik", do której trafiają osoby nieprzychylne forum, będące tzw. trollami i szkodzące atmosferze na forum mimo próśb Administracji o zaprzestanie szkodliwych praktyk. Decyzję o włączeniu Użytkownika do grona Szkodników podejmuje administrator.

Rozdział IV - Życie na forum czyli Regulamin w praktyce

1.Długość i sens wypowiedzi

Jeżeli to możliwe staraj się nie rozwlekać swoich wypowiedzi w nieskończoność. Zbyt długie teksty są obciążające i niewiele osób może mieć tyle samozaparcia, aby dobrnąć do ich końca. Odpowiadaj na tematy jeśli naprawdę masz coś do powiedzenia. Staraj się unikać odgrzebywania przestarzałych i nieaktualnych tematów, wypowiadania swoich uwag w gniewie i dodawania wypowiedzi składających się z kilku słów. Dbaj też o zasady gramatyki, a w szczególności o ortografię i stylistykę. Dzięki temu Twój post będzie czytało się łatwiej.


2. Tematyka wypowiedzi

Zanim założysz nowy temat na forum upewnij się, że ktoś nie poruszył takiego wątku wcześniej. Jeśli założysz nowy wątek mimo że podobny już istnieje nie zdziw się, jak po chwili twojego tematu już nie będzie, a Ty na swoim koncie będziesz miał ostrzeżenie. To od nas wszystkich zależy czy forum będzie przyjazne, czytelne, wolne od spamu i bezsensownych wypowiedzi. Zanim napiszesz, czytaj przewodniki umieszczone jako tematy przyklejone lub ogłoszenia w poszczególnych działach.

Pamiętaj także, żeby zakładać wątki w prawidłowych działach.

Zabronione jest:
- ponowne zamieszczanie tej samej wypowiedzi,
- odpowiadanie bezpośrednio poniżej swojej ostatniej wypowiedzi,
- używanie WIELKICH LITER,
- czcionki o rozmiarze powyżej 4 (nie dotyczy Administracji i Moderatorów),
- używanie koloru czerwonego i zielonego (z wyjątkiem Administracji i Moderatorów).


3. Dane osobowe

Pamiętaj – na forum każdy ma dostęp do tego co piszesz. Jeśli opublikujesz swoje dane osobowe to mogą one trafić w nieodpowiednie ręce.


4. Wolność słowa

Na forumpsychologiczne.org panuje wolność słowa (w granicach dopuszczalnych przez prawo i regulamin forum). Zakazane są:
a) wypowiedzi faszystowskie, wulgarne i namawiające do agresji,
b) wypowiedzi obrażające inne narodowości, mniejszości narodowe, religie oraz osoby niepełnosprawne,
c) zdjęcia i treści erotyczne,
d) indoktrynacja i ideologizacja (szczególnie w kontekście religijnym). Forum związane jest z psychologią jako dyscypliną naukową, w związku z czym ma charakter laicki.

5. Reklama strony prywatnej

Jeżeli chcesz umieścić komercyjną reklamę na forumpsychologiczne.org prosimy o wiadomość na adres info.forumpsychologiczne(at)gmail.com Umieszczanie reklam i ogłoszeń o charakterze komercyjnym na Forum bez zgody Administracji jest zabronione.


6. Podpis / Avatar

Podpis może zajmować maksymalnie 3 linijki i zawierać 500 znaków. Maksymalna wielkość czcionki w podpisie to 2. Obrazki zamieszczane w sygnaturze mogą mieć maksymalnie wymiar 500x150 px i wielkość 40 kb. Ofensywne zdjęcia, linki, treści erotyczne oraz filmy typu YouTube i Google Video są zabronione. W sygnaturze są dozwolone jedynie linki do prywatnych stron, które nie noszą znamion reklamy i/lub oferty w rozumieniu administracji forum.

Maksymalne rozmiary Avataru to 100x100 px i 20 kb.

7. Nick - nazwa użytkownika

Nick stanowi osobisty "identyfikator" każdego użytkownika na Forum. Zabrania się używania nazw obraźliwych, o konotacji politycznej, obraźliwych i w jakikolwiek sposób wulgarnych, a także sugerujących i kojarzących się z nazwami podmiotów gospodarczych lub mogących stanowić reklamę.

8. Konsekwencje nieprzestrzegania regulaminów

Wszystkie wypowiedzi naruszające postanowienia Regulaminu będą usuwane lub modyfikowane przez Moderatorów (bez konieczności powiadamiania Użytkownika). Na skutek nieprzestrzegania niniejszego regulaminu Użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem. Pięć ostrzeżeń oznacza zablokowanie możliwości korzystania z forum danemu Użytkownikowi.


9. Skargi, zażalenia i pytania

Skargi i zażalenia na pracę moderatorów, a także pytania i propozycje zmian w funkcjonowaniu Forum można zgłaszać poprzez Prywatną Wiadomość do Administratora (nick: Monika) lub na adres info.forumpsychologiczne(at)gmail.com


V. Polityka Prywatności dla domeny forumpsychologiczne.org

Poniżej znajduje się informacja o danych osobistych pobieranych w momencie odwiedzin forumpsychologiczne.org Nigdy nie sprzedajemy ani nie przekazujemy tych informacji innym podmiotom. Wyjątek stanowi wniosek uprawnionych organów Państwowych (Policja, Prokuratura), którym jesteśmy zobowiązani przekazać dane osobowe użytkownika.

Pliki z logami

Tak jak większość innych witryn internetowych, zbieramy i wykorzystujemy dane zawarte w plikach logów. Informacje z plików logów zawierają Twój numer IP, nazwę sieciową komputera (host), Twojego dostawcę Internetu (na przykład TP SA, czy Dialog), przeglądarkę, z której korzystasz (na przykład Internet Explorer lub Mozilla Firefox), czas jaki spędzasz na stronie oraz które strony otwierasz, korzystając z naszego serwisu.
]Pamiętaj! Rejestrując się na forumpsychologiczne.org akceptujesz regulamin w całości i wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie przez nas wyżej wymienionych danych (dane zawarte w plikach logów) oraz adresu email, który podałeś/aś przy rejestracji.
Podając w postach dane wrażliwe (na przykład nazwisko, poglądy religijne, polityczne czy orientacja seksualna) pamiętaj, że wszystkie treści zawarte na Forum stają się własnością właściciela Forum.
Zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie Twoich danych możesz bardzo łatwo cofnąć edytując ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce. Może to jednak spowodować utrudnienia w korzystaniu z Forum.

Wszystkim Państwu życzymy przyjemnego korzystania z Forum!

-
Właściciel forum:
info.forumpsychologiczne(at)gmail.com
Zablokowany