Strona 1 z 1

Chcę zostać psychologiem.

: 29 mar 2019, o 15:35
autor: Peaceful Warrior
Witam. Otóż leczę się na schizofrenię paranoidalną, jednak za 2 lata lekarz odstawi mi leki i może mi wpisać albo reemisję, albo że jestem zdrowy. Pytałem psychiatry (mojego lekarza), czy mogę zostać psychologiem i nie pamiętam dokładnie jego odpowiedzi, ale odradzał mi to. Nie wiem do tej pory, czy w ogóle mogę, czy to po prostu było zabronione przez lekarza, kierującego się własnymi pobudkami. Otóż, jak wspomniałem wcześniej sprawa wygląda następująco: psychiatra u którego się leczę uważa, że nie powinienem być psychologiem, ze względu na "słabą psychikę", co osobiście ja neguję, ale to kwestia sporna. Doktor psychologii, która wykłada na uniwersytecie, mówi że mogę zostać psychologiem. Psycholog do którego chodziłem, mówiła, że najlepiej gdybym to został psychiatrą od razu. Zadałem pytanie na forum abc zdrowie, ale oczekuje na weryfikację, lub odpowiedź. Bardzo interesuję się psychologią i poczyniłem ku temu wielkie kroki. Teraz interesują mnie głównie książki o tematyce psychologicznej, rozwoju, motywacji. Lubię rozmawiać z ludźmi i w oparciu o moje doświadczenia nauczyłem się im pomagać. Chciałbym, ale nie wiem, czy mogę. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

P.S.
Proszę o odpowiedzi tylko osoby dobrze znające temat, nie potrzebuję spekulacji. :dzieki

Re: Chcę zostać psychologiem.

: 29 mar 2019, o 16:56
autor: violla
Z tego co wiem nie można całkowicie wyleczyć schizofrenii. Może faktycznie poczekaj na wypowiedź specjalisty, ale z tego co się orientuję ( a trochę wiem, bo mój dziadek był chory na schizofrenię paranoidalną) to jest genetyczna choroba, a genu się nie da tak po prostu wyleczyć.

Re: Chcę zostać psychologiem.

: 31 mar 2019, o 10:07
autor: Aneta Tkaczyk
Witam.
Leczysz się farmakologicznie. Czy korzystasz z terapii?

Re: Chcę zostać psychologiem.

: 31 mar 2019, o 15:45
autor: Peaceful Warrior
Leczę się farmakologicznie. Z terapii korzystałem, ale po pół roku psycholog powiedziała, że nie mam żadnego problemu i nie muszę już chodzić.

EDIT:
Dowiedziałem się na studiach, że mogę studiować psychologię. Nie wysyłają do lekarza medycyny pracy z tego co mi mówili na jednych studiach. Jednakże najpierw skończę raczej filozofię licencjat, a później psychologię, ponieważ chcę założyć własny gabinet i pomagać. :) Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Posty zostały połączone.