Psychologia osobowości i różnic indywidualnych

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
notnow
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2018, o 16:42

13 sty 2018, o 16:45

Hej kochani, pomożecie?

Przypadek Henryka S.

Proszę wyobrazić sobie Henryka S. - mężczyznę w wieku lat 53, który ponad dwa lata temu stracił pracę i nie może znaleźć nowej. Henryk S. ma wykształcenie średnie techniczne (technik mechanik ze specjalnością z zakresu budowy maszyn - zawodu nigdy jednak nie wykonywał) - przez większą część życia pracował jako sprzedawca w małej księgarni, która uległa likwidacji.

Proszę samodzielnie wyobrazić sobie i opisać możliwą życiową sytuację Henryka S.: kwestia rodziny i relacji z jej członkami przed i po utracie pracy, trybu życia, przyjaciół, zainteresowań, sposobów spędzania czasu wolnego etc.. Następnie proszę o opracowanie studium przypadku Henryka S., oparte o jedną teorię osobowości wybraną przez Państwa spośród teorii zaprezentowanych w podręczniku Halla i Lindzey'a ("Teorie osobowości").

Struktura studium:

1/ Opisowa charakterystyka osoby badanej - Henryka S. (dane socjodemograficzne, opisy zachowań i relacji społecznych, form codziennej aktywności - wszystko to, co może być ważne z psychologicznego, diagnostycznego punktu widzenia; poglądy, emocje i potrzeby manifestowane przez Henryka S.).

2/ Próba diagnozy osobowości w oparciu o wybraną teorię osobowości: opis procesów i mechanizmów osobowościowych identyfikowanych u Henryka S.

3/ Wnioski. Prognoza dalszego rozwoju Henryka S. - możliwości i ograniczenia rozwoju osobowości wynikające z diagnozy. Wskazane formy wsparcia rozwoju Henryka S.
ODPOWIEDZ