Psychologia - studia

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
lubanskakinga
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2017, o 18:19

29 sty 2017, o 21:29

Witam.

Zastanawiam się nad studiami. Bardzo interesuje mnie psychologia. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co myśli o tego typu studiach? Opłaca się wgl iść? Wiele czytałam i większość mówi, że nie warto. Pracy po tym nie znajdę, tylko z papierkiem zostanę, a nawet gdyby to zarobki są bardzo marne a nauki bardzo dużo. Nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony chciałabym iść na to bo chcę pomagać innym z drugiej strony boję się, że nie dam rady z nauką, jestem bardzo nie odporna na stres. Niestety. I jeszcze te zarobki, tym bardziej mnie dołują bo jak tu żyć za 2000zł Czy ktoś skończył psychologię lub jest w trakcie, jakie są wasze wrażenia i opinie na ten temat.
kaszten
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2016, o 23:39

27 mar 2017, o 23:59

Wiele zależy od Ciebie. Droga może nie jest łatwa, ale jesteś w stanie zrealizować się w pracy psychologa jeśli to lubisz. Czy nauki jest dużo? Owszem, taka natura zawodu, że cały czas wymaga dokształcania się, ale naprawdę warto. Dlatego sama zapisałam kurs psychoterapii w warszawskim Centrum CBT-EDU, będzie trwać on 4 lata, ale umożliwi mi zdobycie Certyfikatu Terapeuty i otwarcie własnej działalności terapeutycznej. To jest moje marzenie. A Ty sama musisz zastanowić się jakie jest Twoje. Życzę powodzenia
Paulina12
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2017, o 20:12

9 maja 2017, o 20:18

Cześć, czy ktoś kojarzy książki, o tematyce:
1) samooceny,
2) pozycji nastolatka w grupie rówieśniczej,
3) zachowań ryzykownych?
(nie mogą być obyczajowe, tylko takie wiecie do pracy)

Przeszukałam już internet i biblioteki i brakuje mi jeszcze 3 lub 4.
Awatar użytkownika
Hannibal
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2017, o 17:59

28 cze 2017, o 18:10

Cześć wszystkim :)
Podpinam się pod temat. Czy znajdzie się może tutaj ktoś, kto studiował/studiuje psychologię na KUL lub UP? Ciężko o aktualne i wiarygodne informacje (czyli coś więcej niż "fajnie", i coś innego niż gnojenie uczelni przez osoby, które sobie nie poradziły), dlatego chętnie bym porozmawiał z kimś, kto miał do czynienia z którąś z nich.
A może ktoś tutaj wybiera się na którąś z tych uczelni?

A co do samego tematu - miałem podobny dylemat, ale poczucie powołania przeważyło. Jednak wolę za 2000 czuć się spełniony, niż za dwa razy więcej przymuszać się każdego dnia aby wstać i robić coś innego, nie widząc w tym jakiegokolwiek sensu...
ODPOWIEDZ