Psychopatia - potrzebuję badań

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
chowaniec
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2015, o 13:48

29 cze 2015, o 15:03

Cześć,
poszukuję badań/książek opartych o badaniach, z zakresu psychopati/osobowości dyssocjalnej - metody resocjalizacji, sama istota psychopati itd... Głównie interesują mnie polskojęzyczne badania, ale angielskojęzyczne również chętnie przeczytam.

Kilka przykładów, których również nie posiadam, a przydałyby mi się. Będę wdzięczny za podanie miejsca możliwości kupna, bądź przeczytania w internecie badań/książek/artykułów, bo przeglądarka google nie wyszukuje nic, na temat :

-J.Łojak (1976) - badania w odniesieniu do resocjalizacji psychopatów. -> Leczenie przestąpców o psychopatycznych cechach osobowości a społeczność terapeutyczna, znajduję się w książce Wybrane zagadnienia z psychologi klinicznej Warszawa 1976.

-Rebel without a Cause; The Hypnoanalysis of a Criminal Psychopath by Robert M. Lindner'
-The Psychopathy of Everyday Life: How Antisocial Personality Disorder Affects All of Us. Martin Kantor
-therapy of the mild psychopath
-demonstro-therapy - terapia grupowa osobowości psychopatycznych, stosowana w instytucjach resocjalizacyjnych, jako metoda grupowa
Awatar użytkownika
Daria
Administrator
Posty: 752
Rejestracja: 21 maja 2011, o 21:52
Kontakt:

1 lip 2015, o 08:47

Niestety nie poruszam się w tym obszarze, więc nie pomogę. Mogę polecić jedynie EBSCO i bazy kliniczne, z których korzystają lekarze.
ODPOWIEDZ