Brzydota - w aspekcie psychologicznym

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
Vanpaia
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2014, o 07:56

17 lip 2014, o 08:19

Witam

Piszę pracę licencjacką na temat Brzydoty jako kategorii piękna w sztuce współczesnej i chciałabym zawrzeć w niej rozdział bliżej powiązany z psychologią niż historią sztuki.
Pamiętam z wykładów z psychologii z 1 roku o poruszonej kwestii negatywnego odbierania przez dziecko brzydoty, hmm o tym ,że woli pięknych ludzi.

Chciałabym skupić się na tej kwestii (nie ograniczając się tylko do dzieci ) w rozdziale , który wstępnie zatytułowałam '' Przewaga piękna nad brzydotą w aspekcie psychologicznym'' .
Rozwinąć i zbadać kwestię tego jakie bodźce, reakcje wywołuje w nas brzydota , czy nasza chęć czy niechęć do rzeczy , które uznaliśmy za ''brzydkie'' jest uwarunkowana głębszymi psychologicznymi procesami , które zachodzą w wewnątrz nas.
Naprawdę byłabym bardzo, bardzo wdzięczna za naprowadzenia na jakiś konkretne tytuły z literatury, które tą kwestię poruszają , nawet nie wiem pod jakimi hasłami powinnam szukać na ten dany temat infromacji , dlatego zwracam się do Was z tą ogromną prośbą :)
ODPOWIEDZ