Psychopatia

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
Awatar użytkownika
JoanaS
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 07:57

8 kwie 2014, o 08:09

Witajcie, potrzebuję waszego świeżego spojrzenia na temat psychopatii :) Jestem na etapie pisania pracy magisterskiej z psychologii, a konkretnie w obszarze psychopatii. Jednak mam problem z konkretnym tematem. Zastanawiałam się nad związkami intymnymi wśród psychopatów, relacjami międzyludzkimi, rodzajem przywiązania a wpływem na relacje, poziomem strachu i lęku.. Mam wiele pomysłów, jednak żadnego konkretu i odpowiedniego badania. Może macie jakieś pomysły? Każdy pomysł jest dla mnie cenny :) Będę prowadziła te badania w więzieniu ;)
Awatar użytkownika
Daria
Administrator
Posty: 752
Rejestracja: 21 maja 2011, o 21:52
Kontakt:

8 kwie 2014, o 11:41

A jakieś pomysły na narzędzia? Jaka grupa wiekowa i jaka płeć? Jakie to więzienie (jakie rodzaje przestępstw).
Awatar użytkownika
JoanaS
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 07:57

8 kwie 2014, o 12:54

Na pewno kwestionariusz do badania osobowości, muszę wykorzystać dwa narzędzia. Jedno przesiewowe a drugie które będzie badało konkret. Grupa wiekowa prawdopodobnie będzie między 20 a 40 rokiem życia, jeszcze nie wiem jaka grupa w więzieniu mi się trafi. Także póki co tylko szukam punktu zaczepienia. Jakiej tematyki można by było się uczepić. Emocjonalność psychopatów to obszar bardzo ciekawy ale też równie rozległy. Muszę skonkretyzować zagadnienie, a przede wszystkim chce aby praca nie była odtwórcza. Liczę na Waszą pomysł, jakiekolwiek pomysły ;)
ODPOWIEDZ