Tatuaż

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
xnieprzygodax
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2014, o 16:40

3 lut 2014, o 16:46

Witam!
Chciałam zapytać czy posiadania niedużego, łatwego do zakrycia tatuażu na żebrach w jakiś sposób uniemożliwia mi podjęcia pracy w zawodzie psychologa? Spotkałam się z informacjami, że niektóre placówki (szpitale) zatrudniając na staż czy tez umożliwiając odbycie praktyk wymagają zaświadczeń o nieposiadaniu tatuaży. Czy jest to aby prawdziwe, czy też to tylko pewne pogłoski? Przeszukując warunki podjęcia staży, praktyk osobiście nie natrafiłam na tego typu informacje.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
jussthesecond
Posty: 14
Rejestracja: 21 sty 2013, o 01:12

19 lut 2014, o 11:39

Nie słyszałem o czymś takim. Ogólnie przyjmuje się, że tatuowanie się jest oznaką autoagresji. Jednak zapominamy przy tym, że należy to odnieść do kontekstu kulturowego, to raz, zrobienie sobie ładnego tatuażu na ozdobę nie jest tym samym co wytatuowanie i wykolczykowanie połowy ciała. Ot ignorancja ignorancja psychologów. Tak jak napisałem - o utrudnieniu w dostępie do zawodu nie słyszałem (choć jeśli wejdzie w życie ustawa o zawodzie psychologa, to PTP będzie dzierżyć insygnia władzy w tej kwestii i wszelkie absurdy staną się możliwe). Ja sam nie mam tatuażu i nie zamierzam go zrobić, ale gdyby na rekrutacji wymagali takiego zaświadczenia, to mocno bym się zastanowił czy warto tam do pracy startować (chyba, że dali by jakieś racjonalne wytłumaczenie).
xnieprzygodax
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2014, o 16:40

23 lut 2014, o 14:02

Dziękuję bardzo za odpowiedź ;)
ODPOWIEDZ