praca magisterska połączenie dwóch specializacji

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
ivy04
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2013, o 00:05

18 lut 2013, o 00:08

witam wszystkich serdecznie! :)potrzebuję małego wsparcia w pracy magisterskiej mam nadzieję że będziecie w stanie pomóc :)Zastanawiam się jak można połączyć tematykę psychologii sądowo - penitencjarnej z tematykę seminarium : materializm, konsumpcjonizm, szczęście?Jeśli miałby ktoś jakieś sugestie i pomysly zapraszam do dyskusji :)
Awatar użytkownika
anosmia
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 23 wrz 2012, o 15:55

18 lut 2013, o 15:42

Jesteś pewien, że chcesz to koniecznie łączyć skoro nie masz na to żadnego pomysłu?

Promotor też nie ma pomysłu? On jest najwłaściwszą osobą do której powinieneś się zwrócić z takim problemem, to on ma Cię wspierać i doradzać przy pisaniu pracy.
Prawdziwy sukces to nie kariera, lecz pozostanie panem swojego losu i możliwość decydowania, co będzie się robić w życiu, za które tylko my odpowiadamy. William Wharton
Grey

18 lut 2013, o 17:31

Cześć
Najbardziej narzucające się połączenie to brak wyższych wartości, konsumpcjonistyczne rozumienie szczęścia i dążenie do niego za wszelką cenę często prowadzi na salę sądową. Można zrobić badanie postaw i wartości skazanych. Ponieważ psychologia sądowa zajmuje się głównie wiarygodnością zeznań świadków i dowodów, tu też jest miejsce do wykazania korelacji wiarygodności zeznań z wartościami wyznawanymi przez zeznających. Można szukać korelacji postaw z pamięcią świadków, tu postawienie tezy wydaje się trudniejsze, ale osobiście uważam, że osoba o nastawieniu materialistycznym zachowa inne wspomnienia wydarzeń niż osoba wyznająca wyższe wartości. To tak na gorąco, ogólnie temat ciekawy, dużo zależy od treści przekazanych na seminarium.
pzdr
Grey :)
ivy04
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2013, o 00:05

19 lut 2013, o 10:48

anosmia:

To właśnie promotor zaproponował mi żeby się nad tym zastanowić, a mam totalną pustkę w głowie :)

Grey:
Dzięki bardzo za odpowiedź, powoli coś zaczyna mi świtać :)
a tematy jakie do tej pory poruszaliśmy na seminarium to :

~Cnoty i aktywności podnoszące zadowolenie z życia,
~Preferowane wartości a poczucie szczęścia,
~Deprywacja potrzeb a przywiązanie do marki,
~Pieniądze i duchowość,
~Typy zakupów a stereopizacja użytkowników,
~Typy konsumpcji a zadowolenie z życia.
ODPOWIEDZ