Studium psychologii?

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
Tristan
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2012, o 12:45

21 paź 2012, o 13:10

Witajcie!
Mam pytanie i zarazem prośbę o opinię. Jestem po 30-ce, wykształcenie wyższe (mgr, ale nie związane z psychologią) i mam zamiar kształcić się nadal, ale w kierunku psychologicznym. Chciałbym przede wszystkim zostać instruktorem terapii uzależnień. Natrafiłem w sieci na taką szkołę:
http://www.studiumpsychologiijunga.edu.pl/index.htm

To jest studium. Co myślicie o tej szkole?
Jest tam taki zapis:
"Po dwóch latach nauki słuchacz otrzymuje dyplom ukończenia szkoły oraz dyplom zawodowy z przyznaniem kwalifikacji zawodowych z wybranego kierunku.
Dodatkowym atutem dla wszystkich słuchaczy, po zrealizowanych blokach tematycznych, jest otrzymanie zaświadczeń podnoszących kwalifikacje zawodowe na państwowym druku MEN - 2 (zgodnie z & 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2003 roku Dz U nr 31 , poz. 216)."


Nie wiem jak to wygląda pod względem profesjonalnym. Natomiast propozycja kształcenia wydaje mi się ciekawa. Nie wiem też, czy jest to szkoła, która działa w zgodności z Polskim Towarzystwem Psycholgicznym, czy certyfikaty tej szkoły są uznawane przez PTP (choć nie znam zależności odnośnie patronatu PTP, czy i kiedy jest on wymagany).
Czy jest gdzieś dostępna lista wiarygodnych szkół kształcenia w zakresie psychologii ?
Prosiłbym bardzo Was o opinię, albo jeśli można o wskazanie innych wiarygodnych szkół, które kształcą w tym właśnie kierunku.
Z góry dziękuje.
ODPOWIEDZ