Pozytywne osoby- co robią, aby uciec od negatywnej energii

Zapraszamy do publikowania artykułów o tematyce psychologicznej, pisanych osobiście jak i tych znalezionych w sieci.
Awatar użytkownika
violla
Moderator
Posty: 752
Rejestracja: 12 sty 2014, o 20:34

8 lip 2018, o 21:44

Pozytywne osoby są nam potrzebne. Jesteśmy otoczeni negatywną energią niemal z każdej strony. Ludzie bez przerwy narzekają, robią różne rzeczy, aby skrzywdzić siebie i innych, próbują obniżyć morale swoją krytyką i restrykcyjnymi argumentami. Ale niektórzy ludzie są w stanie zachować optymizm w najbardziej toksycznym środowisku.

Co robią pozytywne osoby, aby uciec od negatywnej energii, która ich otacza?

Negatywna energia może rozprzestrzeniać się i wpływać na twoje myśli i działania. Unikanie źródeł negatywnej energii jest niezbędne, jeśli chcesz odnieść sukces. Każdy może odczuwać negatywne emocje, ale jedynymi, potrafiącymi je odeprzeć, są ludzie, którzy nauczyli się radzić sobie z nimi. W jaki sposób? Na następujące sposoby:

1. Pozytywne osoby znajdują szczęście w swoim wnętrzu.
Pozytywne osoby nie szukają szczęścia w bodźcach zewnętrznych. Kiedy szukasz szczęścia poza sobą, twój nastrój spada wraz z zanikiem zewnętrznego bodźca. Powoduje to niepewność i uzależnienia.
Zamiast tego, ludzie patrzący na świat optymistycznie szukają wewnętrznych źródeł pozytywnej energii. W ten sposób ich stan szczęścia nie zależy tak bardzo od sytuacji zewnętrznej, ale od konfrontacji z sytuacją. Świadomość tego pozwala im filtrować negatywną energię poprzez poszukiwanie wewnętrznego spokoju.

2. Pozytywni ludzie unikają negatywnych ludzi.
To może być jedna z najważniejszych rzeczy, którą należy wykonać, aby utrzymać pozytywną energię. Jest popularne powiedzenie, które mówi: „ten, kto unika ryzyka, unika niebezpieczeństwa”. Cóż, coś podobnego dzieje się z pozytywnymi ludźmi. Kiedy unikasz ludzi toksycznych, nie ma ryzyka, że ​​zostaniesz przez nich skażony.
Problem polega na tym, że wymaga to siły , którą nie zawsze dysponujemy: odwagi i determinacji. Odwaga jest niezbędna, aby unikać negatywnych ludzi. Głównie dlatego, że ci, którzy mają na nas największy wpływ, najczęściej są ważnymi osobami w naszym życiu, niektórych darzymy nawet ogromną miłością.
Jednak unikanie ludzi toksycznych ma więcej zalet niż wad, zwłaszcza, że ​​kiedy decydujesz się być z nimi, robisz to z własnej woli, ładujesz w ten sposób swoje baterie i wzmacniasz tarczę ochronną. Kiedy podejmujesz taką decyzję, masz kontrolę. To jest świetna broń.

3. Pozytywni ludzie wierzą w siebie.
Jednym z najbardziej toksycznych i negatywnych obciążeń na które każdy z nas jest narażony, jest sceptycyzm ludzi, którzy nie wierzą w nas, krytykują lub próbują ograniczać. Ludzi, którzy zrzucają na nas własne niekompetencje i frustracje.
Pozytywnie nastawieni ludzie są świadomi, że ich sukces zależy od wiary w siebie, nawet jeśli nikt inny tego nie podziela. Ostatecznie, każdy jest odpowiedzialny za swoje życie.

4. Pozytywni ludzie ćwiczą i pozostają w kontakcie z naturą.
Ćwiczenia fizyczne sprzyjają uwalnianiu endorfin, hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie. Ćwiczenia pomagają również radzić sobie ze stresem i poprawiają samoocenę. To wszystko tworzy koktajl optymizmu i pozytywnej energii, która pomaga ci pozostać silnym w obliczu możliwych negatywnych fal napływających z zewnątrz.
Pozytywni ludzie mają także regularny kontakt z naturą i spędzają czas na świeżym powietrzu. Natura i świeże powietrze sprzyjają relaksowi, introspekcji i samoświadomości.

5. Pozytywni ludzie akceptują porażkę i biorą odpowiedzialność.
Pozytywne osoby akceptują porażkę, ponieważ wiedzą, że to jedyny sposób na naukę i rozwój. Rozumieją negatywne emocje, które ona wywołuje, ale nie pławią się w nich. Zamiast tego wychodzą z kryzysu i idą do przodu.
Pozytywni ludzie zawsze biorą odpowiedzialność za to, co dzieje się w ich życiu i nie próbują obwiniać innych, aby usprawiedliwić swoje błędy. Koncentrują się na tym, co mogą poprawić i analizują co się stało, aby mogli zrobić to lepiej następnym razem.

6. Pozytywni ludzie nie potrzebują aprobaty innych ludzi.
Poleganie na opinii innych ludzi sprawia, że ​​stajesz się wrażliwy, można cię łatwo zmanipulować, a nawet uzależnić. Pozytywni ludzie zdają sobie z tego sprawę, tak samo jak wiedzą, że nie można zadowolić wszystkich. Dlatego nie szukają aprobaty innych ludzi. Działają najczęściej w zgodzie z własnym zestawem wartości.
Słuchają opinii innych ludzi, ale nie pozwalają, by wpłynęły na nich bardziej, niż to potrzebne dla ich dalszego rozwoju. Wiedzą, jak okazać wdzięczność za konstruktywną krytykę i jak radzić sobie z tymi osobami, które próbują ich zniszczyć.

7. Pozytywni ludzie uważają, że każdy problem da się rozwiązać.
Są świadomi, że na wszystko, z wyjątkiem śmierci, istnieje jakieś rozwiązanie – zgodnie z maksymą, że „tam, gdzie jest życie, jest nadzieja”. Dla pozytywnych ludzi zawsze istnieje jakiś sposób na pokonanie przeszkody. Nawet kiedy sięgną dna są w stanie pozbierać się i patrzeć w przyszłość z zamiarem zrobienia wszystkiego, co konieczne, aby stać się silniejszym i podnieść po porażce.

Link do artykułu: https://pieknoumyslu.com/pozytywne-osob ... a-energia/#
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz".
ODPOWIEDZ