Parę pytań

Otwarta i teoretyczna dyskusja na temat psychologii jako nauki. Między innymi zagadnienia z psychologii społecznej, psychologii klinicznej i psychologii w sporcie.
tainna
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2018, o 18:40

2 sty 2018, o 18:52

Hej.
Jestem tutaj pierwszy raz, ale strona jak i ludzie będący tutaj bardzo mi się spodobali i mam nadzieje, że zostanę tutaj na dłużej :) . Mam parę pytań bo tak naprawdę trudno jest znaleźć na nie wiarygodne odpowiedzi. Nie wiem czy mogę je tutaj zadać, jeżeli tak to przepraszam :)

Aktualnie jestem w pierwszej klasie liceum i pasowało by wybrać już rozszerzenia, gdyż do końca stycznia musimy je podać. Moim już od dawna wymarzonym zawodem jest praca jako psycholog kliniczny. I chciałam zadać pytania właśnie na ten temat.

Przede wszystkim jakie rozszerzenie na maturę wybrać? Na jakie studia pójść (podejrzewam iż na psychologiczne, a później specjalizacje, ale wole się zapytać ;) )
i gdzie (miasto,uczelnia...) ? Gdzie po ukończeniu studiów i specjalizacji, można pracować ( czy w jakiś poradniach, albo szpitalach?) I jakie cechy powinna wykazywać osoba, która chce iść w tym kierunku i później naprawdę być w tym dobra by móc naprawdę pomagać. Bo do tego zawodu jednak, sama praca i chęci nie wystarczą ( przynajmniej według mnie ), trzeba mieć zajawkę (przepraszam, ale nie umiem tego nazwać :D )

Chciała bym aby na te pytania odpowiedziały osoby, które, że tak powiem są w temacie i odpowiedzą prawdziwie :)
Pozdrawiam tainna :D
ODPOWIEDZ