Osobowość niedojrzała.

Otwarta i teoretyczna dyskusja na temat psychologii jako nauki. Między innymi zagadnienia z psychologii społecznej, psychologii klinicznej i psychologii w sporcie.
Sikor1

13 wrz 2016, o 13:54

Witam, jestem kandydatem do służby w Policji. Byłem na ostatnim etapie rekrutacji tj. komisji lekarskiej, gdzie przeprowadzane są badania w poradni zdrowia psychicznego. Według pani psycholog testy pisemne wykazały u mnie osobowość niedojrzałą, co uniemożliwia służbę (warto tutaj dodać, że mam 19 lat). Sytuacja nie jest jednak tak kolorowa jak się wydaje, bo w praktyce wygląda to tak, że prawdopodobnie chodzi tutaj o sam wiek, brak doświadczenia niż samą osobowość. Osobiście czuję się jednak na siłach żeby pracować w policji i z ciekawości zajrzałem do literatury z zakresu psychologii. Okazuje się, że wszystkie te cechy, które są charakterystyczne dla takiej osobowości, u mnie nie występują(!). Wniosek jest taki, że albo źle interpretowałem pytania na teście i przez to wynik wyszedł taki a nie inny, albo już z góry zostałem odrzucony z powodu wieku. Co dziwne odpowiadałem według tego samego ,,profilu" co w poprzednim teście psychologicznym słynnym multiselect. Złożyłem odwołanie i prawdopodobnie testy w poradni zdrowia psychicznego będę przechodził ponownie. I tu pojawia się pytanie jak wy oceniacie tę sytuację i na co następnym razem powinienem zwracać uwagę na teście.
Awatar użytkownika
k412423
Przyjaciel Forum

11 lut 2017, o 11:39

Witaj,Sikor.
Sikor1 pisze:..w praktyce wygląda to tak, że prawdopodobnie chodzi tutaj o sam wiek, brak doświadczenia niż samą osobowość. Osobiście czuję się jednak na siłach żeby pracować w policji i z ciekawości zajrzałem do literatury z zakresu psychologii. Okazuje się, że wszystkie te cechy, które są charakterystyczne dla takiej osobowości, u mnie nie występują
A możesz opisać Swoją osobowość ! ?
A według Ciebie jaki powinien być policjant?
A powiedz mi, proszę, co skłoniło Cię do służby w policji ?

Sikor1 pisze: I tu pojawia się pytanie jak wy oceniacie tę sytuację i na co następnym razem powinienem zwracać uwagę na teście.
Oceniać nie mogę tej sytuacji, bo nie znam Cię kompletnie,ale z pewnością przy drugim podejściu powinno Tobie się udać . Powinieneś Sobie sam wyznaczyć priorytety, cechy, którymi wykazuje się i kieruje osoba pracująca w służbie policji, w służbie drugiemu człowiekowi , każdemu obywatelowi .
Kamil

Marzenia są ważniejsze niż wiedza. - Albert Einstein
ODPOWIEDZ