Poglądy polityczne

Otwarta i teoretyczna dyskusja na temat psychologii jako nauki. Między innymi zagadnienia z psychologii społecznej, psychologii klinicznej i psychologii w sporcie.
tomek.kamil
Stały bywalec
Posty: 317
Rejestracja: 13 cze 2016, o 19:16

10 lip 2016, o 13:00

Zarówno marksizm i leninizm jak i wszystkie pozostałe teorie które wymieniasz i opisujesz dotykają materialny strony zagadnienia

Zdecyduj się o czym chcesz dyskutować :)
Awatar użytkownika
ruinyodbudowane
Senior
Posty: 974
Rejestracja: 17 maja 2016, o 10:10
Lokalizacja: Mazury!

10 lip 2016, o 14:25

Marks twierdził,że "filozofowie rozmaicie tylko interpretowali świat; idzie jednak o to, aby go zmienić”.
Lenin oraz jego zwolennicy, będący poszerzeniem, uzupełnieniem i kontynuacją marksizmu w nowych warunkach ekonomicznych, społecznych i politycznych w końcu XIX i w XX w utworzyli wpierw marksizm-leninizm:-) !
W walce i przemianie jaka się ciągle odbywa, każdy stan rzeczy prędzej czy później ulegnie zaprzepaszczeniu. Ale prędzej czy później to zaprzeczenie też zostanie zaprzepaszczone. A wtedy nastąpi częściowy powrót tego, co było na początku. Ale już na wyższym poziomie: rozwój ma charakter postępu.
Wzajemna zależność zjawisk. Podstawową myślą marksizmu- leninizmu było przekonanie o wzajemnej zależności wszystkich zjawisk. Rozwój psychiki można zrozumieć tylko na podstawie ogólnego procesu ewolucji biologicznej, ale i przeciwnie, nie można zrozumieć procesu ewolucji, nie włączając doń psychiki. Zachodzi wzajemna zależność między postępowaniem człowieka a okolicznościami jego życia. A także zależność wzajemna między jego charakterem a motywami postępowania: charakter wytwarza motywy, a motywy charakter. Jeszcze ogólniej psychika zależy od zachowania się człowieka, a zachowanie się jego od jego psychiki. To wszystko przemawia za tym, by nie „wyodrębniać” psychiki, nie wyrywać jej ze splotu zjawisk, w jakim występuje.

Chcę z Tobą podyskutować o wszystkich, a na pewno o wielu, poglądach politycznych !
Zainicjacjuj coś :-)
Poglądy polityczne zmieniają się z czasem , podobnie jak cywilizacja sie rozwija , zmienia się ludzka psychika, zmieniają się nasze potrzeby , czy polityka dokonuje postępu . Zmienia sie wszystko. Jakie masz wyobrażenie o przyszłości pod względem politycznym ? Jakie jest Twoje stanowisko o polityce w Unii Europejskiej ? Jak Twoim zdaniem będzie to ewoluowało z czasem? Jaką wróżysz przyszłość polityczną Polsce?
Bogdan


Nawet najbardziej praktyczna, piękna i wykonalna filozofia na świecie nie zadziała, jeśli Ty nie będziesz działać.

Zig Ziglar
tomek.kamil
Stały bywalec
Posty: 317
Rejestracja: 13 cze 2016, o 19:16

11 lip 2016, o 21:10

To teraz zapraszam do zapoznania się z teorią psychobiologii :)
Awatar użytkownika
ruinyodbudowane
Senior
Posty: 974
Rejestracja: 17 maja 2016, o 10:10
Lokalizacja: Mazury!

12 lip 2016, o 10:08

Psychobiologia postrzega człowieka jako istotę całościową, totalną złożoną z ciała, psychiki i duszy.
Według psychobiologii, rodzice w okresie 18 miesięcy przed poczęciem dziecka, w czasie trwania ciąży i w pierwszym roku życia dziecka tworzą dla niego swoisty projekt, który będzie ono nieświadomie realizowało w swoim życiu zarówno w sferze psychicznej , jak i fizycznej. Dziedziczymy nie tylko emocje naszych rodziców - wiele problemów pojawiających się w naszym życiu ma swoje wytłumaczenie w korzeniach sięgających głęboko do naszego drzewa rodowego.
Czyli uważasz , że poglądy polityczne też dziedziczymy po naszych rodzicach ?

"Odpowiednie słowo jest kluczem do wszystkiego. Gdy znajdziesz słowo, które doskonale pasuje, efekt - zarówno fizyczny, jak i duchowy - jest błyskawiczny"
Mark Twain
Bogdan


Nawet najbardziej praktyczna, piękna i wykonalna filozofia na świecie nie zadziała, jeśli Ty nie będziesz działać.

Zig Ziglar
tomek.kamil
Stały bywalec
Posty: 317
Rejestracja: 13 cze 2016, o 19:16

12 lip 2016, o 14:34

Niewątpliwie tak.

Czasami na zasadzie zupełnie negacji :)
Awatar użytkownika
ruinyodbudowane
Senior
Posty: 974
Rejestracja: 17 maja 2016, o 10:10
Lokalizacja: Mazury!

12 lip 2016, o 16:32

Zgadzam się !
Sposobem prawicy na przetrwanie w rzeczywistości była NEGACJA rzeczywistości, a następnie pełna negacja rzeczywistości tworzonej przez rządzących.

W konsekwencji negowania rzeczywistości przez prawicę mamy do czynienia z wyższym poziomem nienawiści w polityce. Oni są przekonani, że wiedzą więcej, że są lepszymi Polakami , a przez to są uprawnieni do zorganizowania rzeczywistości w taki sposób, żeby ich wizja Polski przetrwała. Niestety realizują to przez negacje rzeczywistości i innych Polaków, których nazywają ludźmi gorszego sortu.
Rezultatem nadbudowa nad rzeczywistością, stąd nienawiść do innych ludzi, przez poniżenie ich, umniejszenie, w konsekwencji wzrost samoświadomości, przeświadczenia o słuszności, o poznaniu prawdy.

Czy wierzysz w zmianę ? Czy wierzysz , że nowopowstałe partie polityczne zmienią coś ? Czy będą miały inne -lepsze- poglądy polityczne ?Jeżeli w wyniku przeprowadzanej rewolucji będziemy pluć na dotychczasowe osiągnięcia i psuć układ, w jakim jesteśmy w wymiarze zewnętrznym i wewnętrznym, to trzeba pogodzić się z koniecznością zapłacenia ceny za zmianę. Gdyby ludzie, którzy ją proponują dowiedli w swoim życiu, że dokonali czegoś twórczego, czegoś pozytywnego, że zmienili rzeczywistość w swoim otoczeniu na lepszą, na bardziej pozytywną – to jeszcze może i można było to zrozumieć. Niestety mamy do czynienia z sytuacją, w której to w większości grupa cynicznych frustratów i nieudaczników, spinana para ideologią i przekonaniem o słuszności właśnie dla realizacji własnych zasadniczych życiowych celów. Mielibyśmy zaryzykować istnienie kraju, bo to jest cena za błąd w naszej szerokości geograficznej – tylko dlatego, bo jakaś grupa frustratów głośno śpiewa hymn i nazywa innych ludźmi gorszego sortu, w oczekiwaniu aż państwo z ich podatków wypłaci im zasiłek, rentę lub emeryturę?
Bogdan


Nawet najbardziej praktyczna, piękna i wykonalna filozofia na świecie nie zadziała, jeśli Ty nie będziesz działać.

Zig Ziglar
Awatar użytkownika
KlemensPL
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2017, o 22:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk

20 mar 2017, o 00:00

Dziękuje! :) Sam prowadzę takie obserwacje ale Pani utwierdziła moje przekonania. Jednakże w 100% się z Panią nie zgodzę. Polityka socjalna pomaga zniwelować biedę u pewnych grup społecznych kosztem innych. Nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania z pewnymi wyjątkami. Kategorycznie nie popieram by pomagać w taki sposób najbiedniejszym. Ale jeśli chodzi o takie projekty socjalnie jak +500 można spojrzeć na to inaczej wiedząc, że to ma na celu zachęcić rodziny do prokreacji.
"Mówimy o wolności kiedy z niej korzystamy, a nie kiedy nic nie robimy, bo to jest początek końca"
- Jacek Kaczmarski
ODPOWIEDZ