Uzależnienie od komputera

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
Ahoj

21 lip 2018, o 20:31

Hejka,
Mam problem, może nie bardzo poważny, ale na pewno isnieje :P Całymi dniami siedzę przed komputerem. Oczywiście, mam przerwy, robię dużo wartościowych rzeczy, wychodzę ze znajomymi, trochę pracuję, uczę się. Ale każdą odrobinę czasu wolnego, jaki mam spędzam przed komputerem. Pal licho, jeśli mam zajęty dzień i będzie to godzinka, czy nawet pół, ale bywa, że mogę przesiedzień nawet 12 h przed ekranem :( Jeśli robię coś innego nie odczuwam potrzeby korzystania z komputera, ale kiedy siedzę w domu i mam wolne nie mogę sie powstrzymać. Cóż poradzicie? :P
Awatar użytkownika
violla
Moderator

28 lip 2018, o 19:34

Co poradzić? Nie siedzieć bezczynnie ;) .
Znajdź sobie pasję, która Cie odciągnie od komputera. Ewentualnie pozbądź się komputera heh.
Po 12 godz można dostać zapaści, wstrząsu lub innej choroby. Serio... to nie są bajki. Mojego męża kolegi syn miał podobny problem. Podczas nieobecności rodziców, cały dzień siedział przy komputerze. Nie jadł, nie pił... tylko grał. W pewnym momencie po prostu padł, dostał drgawek i niewiadomo jak długo leżał nieprzytomny. Odnalazł go ojciec po powrocie z pracy. Chłopaka odratowali, ale dostał skierowanie na odwyk od kompa. Moze niech to cie odstraszy i zachęci do znalezienia sobie formy zastępczej :) .
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz".
Anna Nowak
Specjalista

1 sie 2018, o 13:22

Witam
Proponuje zacząć od mały kroków. Zrób harmonogram i się go trzymaj. Wyznacz czas poświęcony na prace ( granie ) przed komputerem – niech to początkowo będzie godzina dziennie – potem ogranicz czas do 2 h tygodniowo, zakup minutnik, bądź ustaw czasomierz na telefonie, który wyraźnie zasygnalizuję koniec.
Pedagog socjalny
Pedagog resocjalizacji
Terapeuta uzależnień
ODPOWIEDZ