Zagubiona siostra

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
Winogron2507

25 lip 2018, o 19:02

Witajcie. Mam 17 letniego brata, którego podejrzewalam o branie narkotykow, okazalo się, że bierze marihuanę. Rodzice aktualnie są na wakacjach. Wracają w ten weekend. Tata przyjeżdża na 2 tyg (urlop). Mam siostrę 19 letnia, ktora nie widzi w tym problemu. Zostałam z tym sama. Boje się, że jak teraz nie zareaguje to się chłopak stoczy, a tego sobie nie wybacze. Tylko jak powiem rodzicom to będzie miał gościu przesrane.
Liczę na trochę pomocy z waszej strony.
Awatar użytkownika
violla
Moderator

29 lip 2018, o 17:45

Jeśli zasłużył, to musi mieć przechlapane, nie ma innej opcji.
Nic nie mówiąc zrobisz mu niedźwiedzią przysługę. Niby nie chcesz na brata nakablować, a potem być może będzie Was okradał, by zdobyć kasę na narkotyki. Jeśli ktoś zasłużył na coś, to powinien otrzymać stosowną karę. Tylko w ten sposób jest szansa, że się go uratuje.
Takie jest moje zdanie.
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz".
Anna Nowak
Specjalista

1 sie 2018, o 13:41

Witaj
Brat jest osobą niepełnoletnia. Odpowiedzialność za niego sprawują rodzice. Nawet jeśli miałabyś podejrzenia, a masz tu klarowną sytuacje powinnaś poinformować rodziców. Decyzja co z tym zrobią leży w ich porozumieniu z synem i rozmowie na ten temat.
Pedagog socjalny
Pedagog resocjalizacji
Terapeuta uzależnień
ODPOWIEDZ