Studia psychologiczne a studia podyplomowe

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
Yugo

9 maja 2016, o 16:44

Witam,

swoje pytanie kieruję do osób, które interesowały się tematem studiów psychologicznych i późniejszych studiów podyplomowych. Otóż mam do wyboru dwie uczelnie. Na jednej jest kierunek o nazwie "psychologia" - są to studia jednolite magisterskie (czyli generalnie takie jakie powinny być). Na drugiej uczelni jest kierunek o nazwie "psychologia stosowana" - studia objęte systemem bolońskim 3+2 (co mnie bardzo zaskakuje bo pierwszy raz widzę, że można zrobić licencjata z psychologii, który de facto nic nie daje). Po ukończeniu psychologii chciałbym pójść do szkoły dla terapeutów kształcącej w nurcie poznawczo-behawioralnym. W opisach rekrutacji praktycznie każda wymaga dyplomu ukończenia studiów magisterskich z psychologi. Pytanie: Czy kierunek "psychologia stosowana", który ukończył bym w trybie 3+2 z tytułem mgr (któremu znacznie bliżej do spraw związanych z terapią czyli tematyką przyszłych studiów podyplomowych) kwalifikowałby mnie do spełnienia warunku rekrutacyjnego na studia podyplomowe czyli posiadania tytułu magistra z psychologii?

Dla zainteresowanych rozważam dwie uczelnie:

1. Uniwersytet Opolski - psychologia jednolite magisterskie 5 lat
2. Dolnośląska Szkoła Wyższa - psychologia stosowana (3+2)

Jeśli ktoś może podzielić się opiniami na temat tych dwóch uczelni to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ