Zespół Alienacji Rodzicielskiej PAS

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
Kasia_a

15 sty 2012, o 20:37

Witam!:)

Jestem studentką psychologii i piszę pracę magisterską odnośnie wybranych aspektów funkcjonowania dorosłych dzieci doświadczających syndromu PAS w dzieciństwie. Zależy mi aby były to osoby, które w wyniku konfliktu okołorozwodowego między rodzicami były nastawiane przeciwko drugiemu opiekunowi, były świadkami min. okazywania niechęci wobec drugiego rodzica, zazdrości jednego wobec drugiego opiekuna o kontakt z dzieckiem, utrudniania kontaktu z drugim opiekunem.
Być może ktoś z Was, bądź Waszych znajomych, doświadczał powyższego zjawiska i zechciałby mi pomóc.

Zjawisko to bywa także nazywane jako zespół oddzielenia od drugoplanowego opiekuna, Zespół Gardnera bądź Zespół Alienacji Rodzicielskiej.

W związku z tym szukam osób, z którymi mogłabym nawiązać kontakt, porozmawiać i poprosić o wypełnienie kwestionariusza. Oczywiście udział jest dobrowolny i anonimowy. Dlatego proszę o kontakt mailowy: kasia.zat@gmail.com.
Będę wdzięczna za każda wiadomość.
Awatar użytkownika
kacper
.

16 sty 2012, o 01:01

Witam, mam prośbę, czy mogła byś napisać coś więcej o syndromie PAS. Z praktyki wiadomo, że istnieje zjawisko nazywane syndromem PAS, ale podobno formalnie syndrom PAS nie istnieje. Czy to prawda?
ODPOWIEDZ