Praca mgr dot. zaginięć - prośba o pomoc

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
CROpka

6 paź 2013, o 23:57

Cześć! Z tej strony Ewa.

Studiuję politykę społeczną i obecnie piszę pracę magisterską dotyczącą wpływu zaginięć na funkcjonowanie rodzin. Zależy mi na tym, aby praca ta była rzetelna, gdyż problem zaginięć, i mówienie o nim, to dla mnie bardzo ważna kwestia.

Mam do Was pytanie i zarazem prośbę. Chodzi o to, że w części teoretycznej pracy chciałabym skupić się m.in. na emocjach, jakie przeżywają rodziny osób zaginionych.

Chciałabym napisać o pozostawaniu w stanie długiego smutku, tęsknoty, rozpaczy i bycie w takim "stanie zawieszenia". Ponadto zależy mi na poruszeniu kwestii nieprzepracowanej żałoby oraz straty.

I w tym momencie pojawia się moja prośba. Czy moglibyście mi polecić literaturę, która poruszałaby te kwestie. W szczególności chodzi mi o nieprzepracowaną, nieskończoną żałobę i stratę, ale także o inne wyżej wymienione stany i emocje. Bardzo mi zależy na wskazaniu wartościowych pozycji. Sama oczywiście też szukam, ale kto, jak nie osoby studiujące/interesujące się psychologią znają najwięcej literatury psychologicznej :)

Ponadto, jeśli znacie kogoś, komu zaginęła bliska osoba, albo sami kiedyś znaleźliście się w takiej sytuacji, to proszę o kontakt. Poszukuję osób, które zechciały by ze mną porozmawiać o swoich przeżyciach z tym związanych. Oczywiście wywiad jest anonimowy.

Z góry dziękuję za każdą formę pomocy :)

Pozdrawiam
Ewa
ODPOWIEDZ