Jednoznaczność i wieloznaczność przekazu

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
buffy123

30 sty 2013, o 18:41

Witam,

Studiuję Zarządzanie, jednak wybrałam temat pracy magisterskiej związany z Psychologią, która mnie bardzo interesuje. Temat brzmi "Jednoznaczność i wieloznaczność w przekazie reklam społecznych".

W drugim rozdziale muszę opisać jednoznaczność i wieloznaczność rozumianą w różnych dziedzinach psychologii. Czyli, jak interpretować to można z punktu widzenia psychologii społecznej, poznawczej...
Problemem moim jest to, że przez niewielką wiedzę teoretyczną na temat psychologii, nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Spodziewam się, że nie ma książek, gdzie jest to dosłownie opisane, ale może macie do polecenia jakieś książki, które pomogą mi w opisaniu zagadnień jednoznaczności i wieloznaczności ( ogólnie, ale najlepiej przekazu ).

Mam nadzieję, że dobrze opisałam swój problem i ktoś będzie w stanie mi pomóc, podając potrzebną literaturę.

Pozdrawiam.
Grey

30 sty 2013, o 20:23

Może Marek Tokarz: "Argumentacja Perswazja Manipulacja". Zawiera dość szczegółowo omówiony model ELM
buffy123

30 sty 2013, o 21:59

Dziękuję Ci bardzo za pomoc ! Na pewno w jakimś stopniu mi ta pozycja pomoże.
ODPOWIEDZ