test osobowości i zaineresowań

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
mimimim

21 sty 2013, o 00:53

Witajcie
Zalogowałam się na tym forum bo mam mega problem.
Nie studiuje psychologii a ZZL, ale na zaliczenie jednego przedmiotu (predyspozycje zawodowe) mam za zadanie przebadać osobę w kierunku jej predyspozycji zawodowych testem osobowości i zainteresowań i przedstawić diagnozę . Nie mam kompletnie doświadczenia ( bp i skąd) a to co mi wyszło z surowych wyników wydaje się niemożliwe (wg tego testu) bo jako główny wynik wyszło mi w skali zainteresowań jako pierwszy wynik S (19pkt) a 2 wynik to R i Q po 12 no i jaką diagnozę postawić
A co do skali osobowościowej to w A+ mam 15 a w A- automatycznie 0
więc wynik jest 15 czyli totalny brak samokrytyki ????????? jak to interpretować???????????
Za głupia na to jestem co mój wykładowca na pewno mi udowodni ale jak to całkiem żle zrobię obśmieje mnie na forum a jak trochę źle to indywidualnie.
Jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczna
Błagam i pozdrawiam
Fioletowa25
Przyjaciel Forum

21 sty 2013, o 10:42

Jesteś pewna, że badana osoba nie zakreślała losowych odpowiedzi "na odwal się"?
mimimim

21 sty 2013, o 11:15

Takiej pewności nie da się mieć Prosiłam i dostałam obietnicę że zrobi to uczciwie bo sama jest bardzo ciekawa czego się może o sobie z takiego testu dowiedzieć. Początkowo miałam go robić komuś innemu ale to właśnie badana osoba chciała żeby to jej go zrobić i teraz kompletnie nie wiem jak to mam zinterpretować
Pozdrawiam
Fioletowa25
Przyjaciel Forum

21 sty 2013, o 12:25

Co to jest konkretnie za kwestionariusz? Jak się oblicza wyniki?

Na pewno nie zapomniałaś o jakiejś głupocie w "stylu średnia ważona zamiast arytmetycznej" albo "podzielić przez 10"?
mimimim

21 sty 2013, o 13:29

To jest test osobowości i zainteresowań E. Mittnecker, W. Toman
Ja mam z książeczki strony do 8 z pytaniami i później od 12 ze znaczeniem

Obliczenia mieliśmy tylko tłumaczone i na A+ =10 i A-=5 10+ (-5)=5
ja mam a+15 i a-0
a skala jest
Samokrytyka - brak samokrytyki
To odnośnie skal osobowości
skale zainteresowań są proste tam za każdą odp zgodną ze wzorem jest pkt
Ja już nie wiem co robić
Fioletowa25
Przyjaciel Forum

21 sty 2013, o 15:25

A jaka jest skala? Tzn. jaki wynik to maksymalna samokrytyka, a jaki wynik to jej całkowity brak?

EDIT: czy na pewno osoba badana nadaje się do tego testu? Jest on przeznaczony dla osób dorosłych i w "wieku produkcyjnym". Jeśli przeprowadziłaś badanie np. na beztroskiej nastolatce albo na babci to uzyskanie zupełnie szalonych odpowiedzi jest bardzo możliwe.

Prześledź odpowiedzi i zastanów się, czy faktycznie w każdym pytaniu badana osoba zaznaczyła odpowiedź wskazującą na brak samokrytyki, innymi słowy czy jej odpowiedzi wskazują na osobę pozbawioną samokrytyki (tak po prostu werbalnie, na intuicję, na razie bez żadnych obliczeń). Jeśli nie, to będzie znaczyło, że pokopałaś coś w obliczeniach.
mimimim

21 sty 2013, o 15:58

no i właśnie tu jest problem bo pytań jest 15
już je wcześniej czytałam i zastanawiałam się o co chodzi bo przecież znam tą osobę i za nic bym o niej nie powiedziała że brak jej samokrytyki
Do tej skali należą takie pytania jak:
Zdarzają mi się niekiedy myśli o których nie mgłbym wogóle mówić
Nie zawsze mówię prawdę
Spośród swoich znajomych nie wszystkich lubię
Nierraz przychodziłem zbyt późno
chociaż raz zatrzymałem sobie rzecz znalezioną
Czasem odkładam na następny dzień rzecz ktorą powinienem zrobić dziś
Niekiedy używam wymówki
Niekiedy śmieję się z ordynarnych dowcipów
itd
na wszystkie 15 pytań badana udzieliła odpowiedzi : słuszne
więc gdzie tu brak samokrytyki
W skali A + właściwe są same odpowiedzi słuszne a w skali A- same odpowiedzi nie słuszne
czyli a+ 15 a A- 0
skala od samokrytyki do braku samokrytyki
i jak tu to ogarnąć
Fioletowa25
Przyjaciel Forum

21 sty 2013, o 16:26

A na pewno nie zastosowałaś punktów do skali odwrotnie? Skoro na wszystkie pytania badana osoba odpowiedziała tak samo, to naturalne, że będzie miała maksymalną/minimalną ilość punktów i wyląduje na którymś "końcu" skali.

Może ten test działa tak, że osoba pozbawiona samokrytyki bez oporów przyznaje się do błędów, kłamstw i lenistwa, bo sądzi, że i tak jest ideałem, natomiast osoba samokrytyczna nie przyzna się do tego. Może w tych pytaniach chodzi nie o to, co ktoś robi (bo w końcu wszyscy czasami kłamią i leniuchują) ale o to, jak chętnie się do tego przyznaje.
mimimim

21 sty 2013, o 21:07

Jeśli źle używam obliczeń to może ktoś mnie poprawi. Bo już porównywałam noratki z notatkami koleżanek i wszyscy mamy tak samo zapisane
AAAAAAAA no i zapomniałam osoba badana ma 28 lat
Awatar użytkownika
Daria
Administrator
Kontakt:

21 sty 2013, o 22:05

Masz skalę kłamstwa? Może normy stenowe? Czy odczytywałaś pytania odwrócone zgodnie z kluczem?
ODPOWIEDZ