Praca: psychologia/fizjoterapia - prośba o pomoc

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
Awatar użytkownika
aisakk

7 paź 2012, o 18:41

Mam napisać pracę i nie mam pojęcia jak się za nią zabrać.

tematt: Portret psychologiczny pacjenta korzystającego z usług fizjoterapeuty.

Proszę o szybką pomoc ! :? :? :? :?
aisakk.
Awatar użytkownika
maly_przyjaciel
Przyjaciel Forum

7 paź 2012, o 22:19

aisakk pisze:Mam napisać pracę i nie mam pojęcia jak się za nią zabrać.

tematt: Portret psychologiczny pacjenta korzystającego z usług fizjoterapeuty.

Proszę o szybką pomoc ! :? :? :? :?
A co to ma wspólnego z psychologią :?:
Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść... Jeżeli wróci, będzie Twój na wieki... Jeżeli nie wróci nigdy nie był Twój...
Czemu kochają nas ludzie na których miłości nam nie zależy, a my kochamy tych którym nasza miłość nie jest potrzebna...
Trzeba coś stracić, by to docenić, żeby odzyskać, trzeba się zmienić

Obrazek
Awatar użytkownika
kacper
.

7 paź 2012, o 23:09

...
Ostatnio zmieniony 16 sty 2013, o 02:21 przez kacper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Daria
Administrator
Kontakt:

8 paź 2012, o 07:48

@kacper: Wchodząc i widząc Twój nick byłam ciekawa, co zobaczę.:))

@asiakk: Kto zadaje tego typu temat? Jesteś na kierunku studiów związanym z fizjoterapią?
Awatar użytkownika
aisakk

8 paź 2012, o 17:50

Tak jestem na takim kierunku i mam przedmiot PSYCHOLOGIA CZŁOWIEKA CHOREGO i właśnie z tego mam taki temat pracy. Myślałam że znajdę tu pomoc.
aisakk.
Awatar użytkownika
Daria
Administrator
Kontakt:

9 paź 2012, o 00:05

Osobiście poradziłabym skoncentrować się na kwestii motywacji pacjenta korzystającego z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapia wiąże się z urazem, a więc można korzystać tu z wiedzy chociażby z zakresu klinicznej psychologii sportu i powrotu do funkcjonowania po kontuzji. Z założeniem rzecz jasna, że nie każda osoba korzystająca z fizjoterapii jest sportowcem.

Może warto tu odnieść się do pojęcia "zdrowia psychicznego" i "dobrostanu psychicznego" i relacji ze zdrowiem fizycznym? Nie mam więcej pomysłów.

Koncepcji zbudowania portretu psychologicznego niestety nie rozumiem.
Awatar użytkownika
anosmia
Przyjaciel Forum

9 paź 2012, o 12:17

ale to ma być praca badawcza rozumiem :?: Czy masz już wybraną grupę badanych :?: - bo od tego moim zdaniem należałoby rozpocząć, a później myśleć jak to rozwinąć. Zupełnie inaczej będzie to wyglądało w poszczególnych przypadkach ze względu zarówno na ciężkość urazu jak i wiek badanego. Sam temat nie jest sprecyzowany, a nie możesz albo inaczej moim zdaniem nie powinieneś brać pod uwagę pacjentów z bardzo różnymi problemami i w bardzo zróżnicowanym wieku (oczywiście to zróżnicowanie jest nieuniknione ale nie można popaść w skrajność w takim przypadku)
Prawdziwy sukces to nie kariera, lecz pozostanie panem swojego losu i możliwość decydowania, co będzie się robić w życiu, za które tylko my odpowiadamy. William Wharton
yaga
Senior

10 paź 2012, o 11:00

Przede wszystkim należy zacząć od tego czym zajmuje się fizjoterapia.
Następnie kto korzysta z usług fizjoterapeuty.
Wg mnie nie tylko sportowcy ale także osoby z upośledzeniem pracy narządów, mięśni czy stawów powstałych na skutek innych chorób niż urazy.
Należy tu wspomnieć o tym jakie skutki może wywołać dysfunkcja w związku z którą pacjent potrzebuje fizjoterapii.
W związku z tym jakie to może mieć ujemne skutki na psychikę pacjenta.
Pozdrawiam Yaga.
ODPOWIEDZ