podwójny magister - z czym najlepiej łaczyć psychologie ?

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
Dany

10 kwie 2012, o 10:55

Jak myślicie podwójny magister ma łatwiej na rynku pracy, jeśli miałbyś/miałabyś możliwość zrobienia podwójnej magisterki mniej więcej w tym samym czasie z czym połączyłbyś/połączyłabyś psychologię ? ? ? ;)
Awatar użytkownika
Hedwig

10 kwie 2012, o 14:47

To chyba zależy od tego, co chcesz robić...
Może z pedagogiką, może z politologią, może z socjologią? Z drugiej strony, np. z jakimiś studiami MBA lub zarządzaniem.
Cuddy: I don't want you to change. I know you're screwed up. I know you are always going to be screwed up. But you're the most incredible man I've ever known. You are always going to be the most incredible man I have ever known. So, unless you're breaking up with me, I am going home now.
Awatar użytkownika
Daria
Administrator
Kontakt:

10 kwie 2012, o 14:52

Jest takie powiedzenie, że po magisterce z psychologii dopiero zaczyna się nabywanie kompetencji zawodowych. Nie chcę niczego negować, ale nie jestem pewna, czy akademickie kompetencje są wystarczającymi do tego, żeby być atrakcyjnym na rynku pracy.
Dany

10 kwie 2012, o 20:37

Nie wiem może się mylę ale wydaje mi się, że najlepszym uzupełnieniem psychologii byłaby w takim przypadku socjologia, przynajmniej tak ogólnie rzecz biorąc, chociaż jakby się zastanowić to w sumie chyba nawet ekonomia mogłaby się przydać - jest przecież taka nisza jak psychologia biznesu bodajże. Oczywiście zgadzam się z przedmówcą, że to nie to samo co np. podyplomówka z klinicznej ale dostać sie na kliniczną to swoją drogą, najpierw trzeba zrobić praktykę żeby chcieli z człowiekiem rozmawiać, pozostaje uwierzyć na słowo, że "od przybytku głowa nie boli". ;)
Awatar użytkownika
kacper
.

11 kwie 2012, o 00:40

Jeżeli chcesz pracować jako psycholog, to moim zdaniem, nie ma potrzeby uzupełniania psychologi. Trzeba skończyć studia, potem zrobić specjalizację, skończyć szkołę... Inaczej sprawa wygląda jeśli chcesz traktować psychologię jako uzupełnienie. Wtedy do każdego kierunku społecznego. Np. prawa, ekonomii... Jest jeszcze jedna sytuacja... Możesz chcieć pracować jako psycholog-seksuolog i wypisywać recepty. ;) Wtedy medycyna... Tak, medycyna i psychologia idzie w parze. Zwłaszcza psychiatria.
Michał

26 lis 2012, o 01:03

Dla mnie studia to nie zdobywanie jak największej liczby "papierków".
Studia to proces, którym żyje, nie tylko kucie i zdawanie.

Zamiast tworzyć hybrydy ;) weź się za praktykę. Zdobędziesz doświadczenie i przy okazji kontakty, które okażą się pomocne później w zdobyciu pracy.
Awatar użytkownika
Hedwig

27 lis 2012, o 17:49

Jeśli chodzi o psychologię, powtarzam po raz kolejny, że po zrobieniu magistra dopiero zaczyna się czas zdobywania realnych kompetencji. Bo tak naprawdę to one są ważniejsze niż dyplom magistra. Znam absolwentów psychologii, którzy nie odróżniają motywacji wewnętrznej od zewnętrznej. A to mówi wszystko.

Dowiedz się/zadecyduj, jaką ścieżką chcesz iść (akademicka, biznes, psychoterapia itp.), nabądź kompetencje i działaj.:)
Cuddy: I don't want you to change. I know you're screwed up. I know you are always going to be screwed up. But you're the most incredible man I've ever known. You are always going to be the most incredible man I have ever known. So, unless you're breaking up with me, I am going home now.
ODPOWIEDZ