Badanie osób palących/niepalących

Ankiety, prace magisterskie, pomoc w realizacji prac badawczych, zapytania i wszystko to, co związane jest ze studiowaniem psychologii.
Pola

22 lut 2012, o 09:20

Proszę o pomoc w badaniu do pracy magisterskiej. Badanie polega na
wypełnieniu kilku testów (psychologicznych i dotyczących uzależnienia
od tytoniu w przypadku osób palących). Badanie jest anonimowe a wyniki
wykorzystam w pracy magisterskiej, chcąc wskazać różnice osobowościowe
między palącycmi/niepalącycmi. Nie powinno Ci to zając więcej, niż 20minut, a dla mnie będzie to nieoceniona pomoc.

To linki do kwestionariuszy

dla osób palących:
https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... dm5ob0E6MQ

dla osób, które nigdy nie paliły:
https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... ZFpud2c6MQ

Dziękuję za chęć przetestowania siebie!!!
Awatar użytkownika
Daria
Administrator
Kontakt:

22 lut 2012, o 10:34

Bardzo przystępne dla wypełniających. Lubię testy przekazywane poprzez Google Docs - są przejrzyste, komfortowo się je wypełnia, łatwo dostarczane są badaczowi.
Temat też ciekawy i mam nadzieję, że forumowicze Ci pomogą.:) Mi zajęło to 13 minut.

Z ciekawości: do jakich teorii osobowości się odwołujesz?

I jeszcze jedno: czy będzie szansa na poznanie wyników badania?
Pola

22 lut 2012, o 16:28

Jak dobrze przeczytać, ze testy są przystępne. Do tej pory trochę narzekano na obszerność, ale jak widać, Tobie nie zajęło to dużo czasu i nie zabrało calej energii;) Odnośnie podstaw teoretycznych, to odwołuję się do pięcioczynnikowej teorii osobowości oraz teorii kontroli działania. Muszę przebadać 200 osób i same obliczenia zajmą mi tygodnie, także wyników jednostkowych nie będę w stanie przedstawić, ale już różnice międzygrupowe jak najbardziej.
Pozdrawiam
Pola

22 lut 2012, o 18:40

Hipotetyczne hipotezy :D : neurotyczność i ekstrawersja są predykatorami głębokości uzaleznienia; mechanizmy samoregulacji są mediatorami między ekstrawesją/introwersją a poziomem objawów abstynencyjnych; kontrola działania to mediator między neurotycznością a mech.odstawienia; funkcje woli mają pozytywny wpływ na radzenie sobie z objawami abst. u ekstrawertyków/introwertyków; orientacja na stan/działanie obniża/podwyższa objawy abstynencyjne… tak jeszcze nie do końca uściślone te hipotezy, aczkolwiek coś w tym kierunku ;)
pizza

5 mar 2012, o 20:37

Wypełniłam :)
Pola

6 mar 2012, o 10:03

Jestem baaardzo wdzięczna :D
Awatar użytkownika
maly_przyjaciel
Przyjaciel Forum

6 mar 2012, o 18:46

Wypełniłem
Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść... Jeżeli wróci, będzie Twój na wieki... Jeżeli nie wróci nigdy nie był Twój...
Czemu kochają nas ludzie na których miłości nam nie zależy, a my kochamy tych którym nasza miłość nie jest potrzebna...
Trzeba coś stracić, by to docenić, żeby odzyskać, trzeba się zmienić

Obrazek
cherry_coke

17 mar 2012, o 21:09

Wypełniłam ; ) jeśli czasem tu jeszcze zaglądasz i miałabyś ochotę w zamian rozwiązać moja ankietkę pilotażową do pracy mgr to napisz maila meandhimcallitus0@gmail.com, będę wdzięczna ; )
ODPOWIEDZ