SZPITALE PSYCHIATRYCZNE W POLSCE

Zapraszamy do publikowania artykułów o tematyce psychologicznej, pisanych osobiście jak i tych znalezionych w sieci.
Awatar użytkownika
Grzegorz1991

20 lip 2018, o 18:49

SZPITALE PSYCHIATRYCZNE W POLSCE

Szpital psychiatryczny… miejsce straszne? A może jednak nie?
Co się tam dzieje? Czy ludzie naprawdę są szprycowani lekami?
Czy tam jest palarnia? Czy są zastrzyki? Będzie też o lekach.
O tym wszystkim już teraz w moim artykule.
Po pierwsze, bo pewnie Was to interesuje. Czyli co się dzieje w szpitalu psychiatrycznym.
Według mnie i mojego doświadczenia dzieje się niewiele.
Ludzie żyją z dnia na dzień. Chodzą po korytarzach. W zasadzie to chyba się bardzo nudzą.
Nie, szpital psychiatryczny to nie jest straszne miejsce, tylko tam czas zatrzymuje się.
Ludzie dostają naprawdę dużo leków.
Dostają m.in. Klozapol, Haloperidol, Tranxene, Abilify, Amisan, Clonazepam.
Wszystkie leki, które wymieniłem to albo lekarstwa przeciwpsychotyczne (głównie na schizofrenię), albo uspokajacze.
Oczywiste jest też to, że w szpitalach psychiatrycznych są palarnie. Bo przecież co osoby, które muszą palić by ze sobą zrobiły? No nic, bo muszą zapalić. Sam palę papierosy to wiem jak to jest.
Na koniec chciałbym dodać, że szpital psychiatryczny to miejsce w którym jest inaczej. Niektórzy ludzie są mili, z innymi nie ma zbyt dużego kontaktu, a jeszcze inni są niemili. Czyli tak jak w naszym codziennym życiu. Naprawdę nie ma się co bać. Tam każdy może znaleźć pomoc.
Od alkoholików, narkomanów, po ludzi z depresją, manią czy ze schizofrenią.
To, że to miejsce inne od wszystkich to już wiemy, ale nie warto się bać, bo po co?
Przecież tam też są ludzie. Dokładnie tacy sami jak Wy moi drodzy.
Wkrótce mój kolejny artykuł. Zapraszam serdecznie.

Grzegorz Karwat
ODPOWIEDZ