Teraz jest 20 lis 2017, o 15:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 wrz 2016, o 13:54 

Witam, jestem kandydatem do służby w Policji. Byłem na ostatnim etapie rekrutacji tj. komisji lekarskiej, gdzie przeprowadzane są badania w poradni zdrowia psychicznego. Według pani psycholog testy pisemne wykazały u mnie osobowość niedojrzałą, co uniemożliwia służbę (warto tutaj dodać, że mam 19 lat). Sytuacja nie jest jednak tak kolorowa jak się wydaje, bo w praktyce wygląda to tak, że prawdopodobnie chodzi tutaj o sam wiek, brak doświadczenia niż samą osobowość. Osobiście czuję się jednak na siłach żeby pracować w policji i z ciekawości zajrzałem do literatury z zakresu psychologii. Okazuje się, że wszystkie te cechy, które są charakterystyczne dla takiej osobowości, u mnie nie występują(!). Wniosek jest taki, że albo źle interpretowałem pytania na teście i przez to wynik wyszedł taki a nie inny, albo już z góry zostałem odrzucony z powodu wieku. Co dziwne odpowiadałem według tego samego ,,profilu" co w poprzednim teście psychologicznym słynnym multiselect. Złożyłem odwołanie i prawdopodobnie testy w poradni zdrowia psychicznego będę przechodził ponownie. I tu pojawia się pytanie jak wy oceniacie tę sytuację i na co następnym razem powinienem zwracać uwagę na teście.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 11 lut 2017, o 11:39 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Witaj,Sikor.
Sikor1 napisał(a):
..w praktyce wygląda to tak, że prawdopodobnie chodzi tutaj o sam wiek, brak doświadczenia niż samą osobowość. Osobiście czuję się jednak na siłach żeby pracować w policji i z ciekawości zajrzałem do literatury z zakresu psychologii. Okazuje się, że wszystkie te cechy, które są charakterystyczne dla takiej osobowości, u mnie nie występują

A możesz opisać Swoją osobowość ! ?
A według Ciebie jaki powinien być policjant?
A powiedz mi, proszę, co skłoniło Cię do służby w policji ?

Sikor1 napisał(a):
I tu pojawia się pytanie jak wy oceniacie tę sytuację i na co następnym razem powinienem zwracać uwagę na teście.

Oceniać nie mogę tej sytuacji, bo nie znam Cię kompletnie,ale z pewnością przy drugim podejściu powinno Tobie się udać . Powinieneś Sobie sam wyznaczyć priorytety, cechy, którymi wykazuje się i kieruje osoba pracująca w służbie policji, w służbie drugiemu człowiekowi , każdemu obywatelowi .

Marzenia są ważniejsze niż wiedza. - Albert Einstein

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]