Teraz jest 25 wrz 2017, o 04:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 wrz 2015, o 22:25 

Jestem tu nowa. Moje problemy zaczely sie juz w dziecinstwie. Pamietam, ze bardzo wczesnie zaczelam naduzywac lekow - nie wazne jakich. Mama miala ich cala szafke i dostep nie byl ograniczony. Potem samookaleczanie stalo sie sposobem na radzenie sobie z cierpieniem. To wszystko osiagnelo apogeum gdy mialam 16 lat. Zdarzyla sie przykra sytuacja i wszystko sie zawalilo. Doswiadczalam roznych przedziwnych stanow od skrajnej rozpaczy po skrajna radosc. Raz doswiadczylam stanu, ktorego bardzo sie przestraszylam a teraz powraca coraz czesciej. Mysli gonia - nie sa mile - chcialabym przestac istniec gdy to nadchodzi. Nie potrafie nad tym zapanowac. Coraz czesciej zdarza sie ze albo jestem bardzo szczesliwa - czuje sie w szczycie sil, moglabym zrobic wszystko. W mojej glowie jest tyle ciekawych pomyslow i tryskam energia - zazwyczaj wtedy jestem bardzo gadatliwa. Potem nadchodzi ta okropna pustka - jakbym zapadla sie. Raz spotkalo mnie to gdy wracalam do domu - czulam sie nierealnie - jakby tempo zwolnilo a ja bylam niezauwazalna. Ludzie wokol po prostu mnie nie widzieli - i wpadlam w rozpacz. To sie dzieje od roku po paru latach wzglednej normalnosci. Kilka lat wstecz chcialam sie zabic, okaleczalam sie, naduzywalam lekarstw, trulam sie. Teraz okaleczam sie tylko igla od strzykawki - tego nie widac. Tylko gdy czuje sie zle. Mysli samobojcze pojawiaja sie w tych stanach rozpaczy. Boje sie lekarzy bo nigdy mnie nie rozumieli - przepisywali tylko leki - kolejny dolek. Co powinnam zrobic i jak sobie z tym wszystkim poradzic??

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 gru 2015, o 14:56 

Najlepiej udać się do psychologa, dzięki temu będzie możliwe dobranie odpowiedniej terapii. Po tylu latach nie będzie łatwo tego zrobić, ale zrobić to samodzielnie... wbrew niemożliwe w mojej opinii! Dobry psycholog to naprawdę ważna sprawa, nie można się wstydzić swoich problemów.

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]