Teraz jest 25 wrz 2017, o 01:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kraków
PostNapisane: 9 paź 2011, o 23:11 
Administrator

Pochwały: 1
W tym wątku wpisujemy polecane przez nas placówki/polecanych specjalistów w Krakowie.

http://www.forumpsychologiczne.org

http://www.facebook.com/park.psychologii
Park Psychologii

Offline Zobacz profil  

Tytuł: Re: Kraków
PostNapisane: 5 sty 2012, o 10:20 

Jeśli doświadczasz trudności emocjonalnych, przechodzisz kryzys, czujesz się przytłoczony/a problemami w pracy lub w domu, albo pragniesz lepiej poznać i zrozumieć siebie, zapraszam do swojego gabinetu.

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam liczne szkolenia i kursy z zakresu pomocy psychologicznej, edukacji i wychowania dzieci oraz przygotowania i prowadzenia szkoleń. Oferuję konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną dorosłych oraz konsultacje dla rodziców.

W ramach psychoterapii oferuję pomoc w następujących obszarach:
- aktualne problemy w życiu zawodowym i osobistym, 
- problemy w związkach,
- obniżony nastrój, depresja, zaburzenia lękowe i nerwicowe,
- zaburzenia odżywiania,
- zaburzenia związane ze stresem
- problemy związane z utratą (rozstanie, śmierć bliskiej osoby)

Zapraszam do kontaktu:
Gabinet psychologiczno-psychoterapeutyczny
Agnieszka Bożek
ul. Żuławskiego 11/3
31-145 Kraków
Telefon: +48 662 363 222 
E-mail: gabinet@onet.com.pl
http://www.gabinet-psychoterapeutyczny.com.pl 

Administracja Forum nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych reklam.
Reklama nie wiąże się z rekomendacją podmiotu.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 30 sty 2012, o 21:45 

hej
zastanawiam się nad psychoterapią swojej osoby, ale nie wiem jak szukać psychoterapeuty. Szukałem w googlach, ale to dla mnie dość osobista sprawa i nie chciałbym trafić do wygooglowanego psychoterapeuty

sprawdzona Psychoterapia Kraków
czy ktoś może się wypowiedzieć na temat Ośrodka przytoczonego powyżej? albo polecić jakiś inny ?
z góry dzięki za "psychoterapeutyczną poradę".

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 lis 2012, o 04:28 

witaj Janku, troche spóźniona odpowiedź, ale mam nadzieję komuś innemu tez pomoże. Nie patrz na polecenia patrz po pierwsze:

1. Nurt w jakim psychoterapeuta pracuje - czego się będziesz mógł spodziewać. Ja polecam psychoterapię psychodynamiczną (takie moje subiektywne zdanie, że to jest dobre), ale jest wiele innych szkół.

2. Im szybciej zaufasz danemu terapeucie tym szybciej może udać się wprowadzić zmiany. Grunt by terapeuta szybko wyłapał to co się z Tobą dzieje i byś mu na to pozwolił. Na terapeutę z polecenia ciężko liczyć, każdy ma inną osobowości i osoba polecająca też patrzy przez swój pryzmat.

Ja ze swojej strony mogę polecić Ci jedną z moich dwóch znajomych Agnieszkę - Psychoterapia Kraków i Magdalenę Gabinet psychologa w Krakowie, jednak tak jak mówię to są tylko prywatne polecenia przez mój pryzmat.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 10 gru 2012, o 01:06 

W pełni zgadzam się z Tomkiem. Jest sporo podejść, a w Krakowie akurat bardzo mocny jest Gestalt. Są tu aż trzy ośrodki certyfikujące w terapii Gestalt i sporo gabinetów psychoterapii w których przyjmują ich absolwenci. Plus jest taki, że mają superwizję na miejscu więc większa szansa, że trafimy na terapeutę, który na superwizje uczęszcza. Inna sprawa, że mi akurat ten nurt najbardzej pasuje ze względu na partnerską relację klient-terapeuta. Nie wyobrażam sobie kozetki z amerykańskiego filmu... :)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 10 gru 2012, o 19:25 
adrian_p napisał(a):
Jest sporo podejść, a w Krakowie akurat bardzo mocny jest Gestalt

Inna sprawa, że mi akurat ten nurt najbardzej pasuje ze względu na partnerską relację klient-terapeuta. Nie wyobrażam sobie kozetki z amerykańskiego filmu... :)

Terapeutę warto dobierać do problemu. Gestalt sprawdza się najlepiej w sprawach rozwoju osobistego, w zasadzie dla ludzi zdrowych. Mało skuteczny w przypadku problemów z zachowaniem, chorym w depresji może nawet zaszkodzić.

Pozornie najlepszy byłby terapeuta pracujący w nurcie integracyjnym, znający różne szkoły i różne podejścia. Niestety, takich osób jest niewiele, a ich usługi trudno dostępne i drogie. Przy prostych sprawach, np. rzucaniu palenia czy fobii, wystarczy proste podejście behawioralne. Szybko i tanio.

Kozetka z amerykańskiego filmu, czyli klasyczna psychoanaliza, w zasadzie umiera. To jest podejście pozbawione podstaw naukowych, nie ma żadnych wiarygodnych badań potwierdzających jej skuteczność.

PostNapisane: 22 lut 2013, o 17:25 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 92
Czy ktoś się orientuje, gdzie w Krakowie można umówić sie na wykonanie testu MMPI w ramach refundacji NFZ?
Może w sumie rozszerzę pytanie: interesują mnie ośrodki psychoterapii w Krakowie, których usługi są refundowane przez NFZ.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 22 lut 2013, o 17:49 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 79
Fioletowa25
Zobacz na te linki:
http://www.bezpieczny-student.uj.edu.pl ... hologiczne
http://www.konstelacjalwa.pl/pl.lista_osrodkow.html

Offline Zobacz profil  

Tytuł: seksuolog
PostNapisane: 14 maja 2013, o 12:09 

Poszukuję seksuologa przyjmującego bezpłatnie gdzieś w Krakowie lub jego okolicach. Bądź kogoś kto przyjmuje za niewysoką cenę, a godnego polecenia.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 14 maja 2013, o 13:40 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 92
Na ul. Estery jest refundowana placówka - przychodnia (ośrodek) terapii patologii współżycia.

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]