Urazy do osob lub grupy społecznej

Otwarta i teoretyczna dyskusja na temat psychologii jako nauki. Między innymi zagadnienia z psychologii społecznej, psychologii klinicznej i psychologii w sporcie.
Awatar użytkownika
KlemensPL

20 mar 2017, o 18:24

Witam serdecznie.
Ostatnio zastanawiały mnie urazy (psychiczne) do czegoś. Np. Grupa X ma uraz do grupy Y w wypadku jakiś działań. Na przykładzie realnym można podać środkową i część zachodniej Europy w stosunku do muzułmanów, lub Portugalczyków do Hiszpanów.

Natomiast chciałbym najpierw chciałbym podać przykład o dużo mniejszej skali - osoby. Czy jeśli jedna osoba X ma uraz do osoby Y, gdzie powodem jest np. wypominanie błędów. W jaki sposób można zniwelować uraz osoby X do osoby Y?

Post poprawiony na podstawie regulaminu forum (rozdział IV pkt 2) .Proszę o stosowanie się do niego.Modeator
"Mówimy o wolności kiedy z niej korzystamy, a nie kiedy nic nie robimy, bo to jest początek końca"
- Jacek Kaczmarski
renata

13 kwie 2018, o 14:31

Wydaje mi się, że przypadku takiego urazu można jedynie spróbować wyjaśnić sobie jak na jakaś sprawę zapatrują się obie strony. Często takie konflikty są dziełem zwykłego nieporozumienia lub nadinterpretacji. Jednak taka rozmowa musi się odbyć z konkretnym nastawieniem. Niestety jeśli obie strony będą zatwardziałe w swoich przekonaniach to do niczego dobrego to nie doprowadzi.
ODPOWIEDZ