Teraz jest 20 lis 2017, o 19:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 mar 2017, o 12:26 

Mam pewne watpliwosci jesli chodzi o zachowanie mojej terapeutki
ogolnie rozpoczelam terapie w zwiazku z brakiem poczucia stabilnosci i zaufania w moim zwiazku - jest to spowodowane pewnymi wypowiedziami mego partnera na poczatku znajomosci (komentarze nt. innych kobiet+opowiesci o jego przeszlosci zwiazkowej).

Na terapii juz kilka razy uslyszalam krytyczne komentarze nt. powyzszego zachowania mego partnera, ostatnio cytuje: no ale to jest przeciez powszechnie wiadome ze takich rzeczy sie nie mowi partnerowi bo to moze ranic.

I to nie to ze ja sie z tym nie zgadzam (oczywiscie ze podzielam ta opinie) tylko zauwazylam ze po ostatnim komentarzu zaczynam myslec/czuc ze ona jest negatywnie nastawiona do mego partnera, kiedy ja oczekuje od niej neutralnej postawy, nie krytyki.
Powoduje to tez ze po spotkaniach wracam do rozpamietywania tych jego wypowiedzi, rozkminiania, rozkladania w glowie..... czyli generalnie do tego co chcialam "przepracowac" i zamknac.

Moze czegos nie widze? Moze jest to dla mnie jakas wskazowka? Z gory dziekuje za Wasze opinie i komentarze.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 17 mar 2017, o 20:27 
Senior

Pochwały: 19
Nie bardzo mogę mieć opinię o czymś, o czym tak mało wiem.

Mogę Ci jedynie powiedzieć, że jeśli w czymś tak ważnym, jak kontakcie z psychoterapeutą, czujesz, że coś jest nie halo, masz zawsze prawo to zmienić.

Każdy psycholog też jest człowiekiem. Ma swoje upodobania, rezerwy i niestety najprawdopodobniej to wychodzi. To też może być jakiegoś typu wskazówka dla Ciebie.

Jednak zrozumiałem, że chcesz całkowitej neutralności - tak jak mówię, zawsze możesz zmienić terapeutę.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 17 mar 2017, o 22:00 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 92
Być może problemy w Twoim związku są znacznie większe, niż myślisz. W taki sposób terapeuta może próbować zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Twoja tolerancja na wybryki chłopaka wykracza poza granice zdrowej skłonności do zrozumienia i przebaczenia. Może próbuje Cię nakierować na myśl o zerwaniu jeśli uważa, że takie wyjście byłoby dla Ciebie najlepsze. Z tego, co wiem nie może tego wyraźnie zasugerować.

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]