Psychologia dziecięca - etyka

Otwarta i teoretyczna dyskusja na temat psychologii jako nauki. Między innymi zagadnienia z psychologii społecznej, psychologii klinicznej i psychologii w sporcie.
parter

13 lut 2017, o 11:51

Sytuacja czysto HIPOTETYCZNA.

Załóżmy, że chodzę do psychologa dziecięcego i za miesiąc uzyskam pełnoletność. Psycholog został niedawno poinformowany o tym, że byłam ofiarą molestowania przez osobę dorosłą w dzieciństwie. Osobę, z którą nie mam już do czynienia (nie ma zagrożenia mojego życia). Rozumie, że nie chcę podejmować żadnych kroków prawnych, w celu ukarania sprawcy. Ale poinformował mnie również, że jeśli po osiągnięciu przeze mnie pełnoletności nie zgłoszę sprawy na policję, on to zrobi.

1. Czy ma do tego prawo skoro nie zagraża to mojemu życiu?
2. Czy po przyznaniu że kłamałam, psycholog na podstawie swoich podejrzeń wciąż będzie mógł to zrobić?
3. Czy w wypadku ewentualnego śledztwa psycholog będzie mógł zeznawać na postawie informacji które udzieliłam mu w trakcie terapii?
kasia1212
Kontakt:

20 wrz 2017, o 20:37

1. Oczywiście w takim przypadku psycholog dziecięcy ma jak najbardziej prawo powiadomić odpowiednie służby.
2. Jeśli przyzna Pani, że kłamała wtedy psycholog nie będzie mógł już nic zrobić
3. Będzie mógł jednak nie będą one wiarygodne ponieważ najbardziej liczą się Pani zeznania.
Podpis usunięty przez administratora.
ODPOWIEDZ