Teraz jest 20 lis 2017, o 19:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: NAUKA NAUKI
PostNapisane: 3 paź 2016, o 09:15 

:welcome
Jestem nowy na forum i mam pytanie proszę o szybką odpowiedź czy ktoś mi powie jak się nauczyć nauki chodzi o to że nie wiem jak się uczyć i jak się pytam kogoś bliskiego to mówi.....Nauczysz się :roll: Denerwuje mnie to i dlatego otworzyłem ten temat więc powtórzę pytanie. Jaki jest najlepszy sposób na naukę bo ja :idntknow

Offline Zobacz profil  

Tytuł: Re: NAUKA NAUKI
PostNapisane: 3 paź 2016, o 11:19 
Junior

Chodzi Ci o sprawdzone, polecane, skuteczne sposoby na przyswajanie wiedzy na dany temat?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 3 paź 2016, o 21:09 
Senior

Pochwały: 19
Polecam ćwiczenia pamięci. Początkowo frustrujące, dają zadziwiające efekty potem.

Mnemotechnika.

Umiejętność zanteresowania tematem, nie tylko kucia z książek suchej wiedzy, ćwiczenia, sprawdzanie siebie.
Umiejętność szukania faktów, kreatywność.

Polecam, jeśli masz cierpliwość, medytację, umiejętność wyciszania się.

Dźwięki i muzyka Hemi - Sync.
Mozart.

Czy pytasz jako student/uczeń?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 16 gru 2016, o 10:36 

Ja polecam naukę poprzez skojarzenia. W każdym razie w moim przypadku to działa, zapamiętuje na zdecydowanie dłużej. No i przede wszystkim czytanie/słuchanie ze zrozumieniem. To chyba podstawa każdej nauki

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 24 gru 2016, o 14:08 

Jeśli uczymy się do egzaminu i koniecznie musimy przyswoić większą partię materiału- to dobrze jest jeśli uczenie się rozłożymy w czasie. Przede wszystkim musimy nauczyć się dzielić cały materiał na większe partie. Uczenie się rozłożone w czasie jest dużo bardziej skuteczną formą uczenia się niż tzw. uczenie się skomasowane (czyli sytuacja, w której kumulujemy dużą część materiału i np. w dwa dni próbujemy wybiórczo zapamiętać informację). Nasz umysł jest wtedy przeciążony. Ważne jest, przecież, aby nasza pamięć długotrwała zarejestrowała nowy materiał. Pomocny w tym procesie jest sen, podczas którego utrwala się zapamiętywanie informacji. Dlatego wysypianie się jest podstawową kwestią. Kolejnym ważnym aspektem jest robienie sobie przerw pomiędzy uczeniem się np. co 2/3 godziny i serwowanie sobie dawki aktywności (która wspomaga proces zapamiętywania). Istotna jest również postawa wobec uczenia się, stan skupienia się oraz sporządzanie notatek. Tutaj wskazane jest stosowanie różnych mnemotechnik. Niestety szkoły nie dostarczają nam takich informacji- jak się uczyć,chociaż psychologia oraz neurobiologia dostarcza nam dawkę rzetelnej informacji na ten temat.

Post zmodyfikowany przez moderatora na podstawie regulaminu forum.
Wesołych Świąt !!! :Wesolych

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]