Teraz jest 25 wrz 2017, o 01:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lip 2016, o 21:52 

Jako osoba uzależniona - co znacząco ogranicza moje zdolności do myślenia abstrakcyjnego - która dopatruje się w pracy z podświadomością pomocy w zerwaniu z nałogiem którą z tych rzeczy powinienem zrobić najpierw?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 lip 2016, o 23:06 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 92
Z których rzeczy?
Jaki nałóg ogranicza zdolności myślenia abstrakcyjnego?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 lip 2016, o 12:57 

Wyjście z nałogu czy autoterapia?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 lip 2016, o 20:03 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 92
Uważam, że autoterapia nie jest dobrym pomysłem, ale skoro już zamierzasz to robić i ma ona pomóc w zerwaniu z nałogiem, to chyba kolejność jest oczywista. Przyczyna nie może występować po skutku.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 14 lip 2016, o 16:34 
Junior

Pochwały: 12
Witam. Autoterapia podobnie jak kontrola i praca nad sobą, posiadają pewne właściwości które pozwalają na samodzielne panowanie nad sytuacją a także tym co się dzieje w umysłach i sercach. Mam na myśli emocje i pracę umysłu a szczególnie wtedy gdy są one zaburzone. Nikomu nie jest przeciw wskazana autoterapia jeśli dana jednostka ma pełną świadomość siebie..., swoich zaburzeń i krytycyzm wobec ewentualnej choroby psychicznej czy nałogu. Owszem, czasem potrzebna jest sugestia udania się do specjalisty ale tylko w przypadkach kiedy nie panuje się nad sobą lub pewne zwiastuny choroby czy nałogu powodującego znaczne szkody są dla kogoś niepokojące. Tu co po niektórzy zdają się o tym zapominać.

Po drugie zdolność myślenia abstrakcyjnego jest uwarunkowana wieloma czynnikami i jest różna u różnie skonstruowanych psychicznie ludzi, w zależności od tego jakie są jej np. twórcze zdolności czy predyspozycje które gdzieś tam zostały nie zrealizowane, co z kolei zaważa na jej samoocenie i możliwościach zapanowania nad sytuacją czy kryzysem psychicznym. Kryzysem może być tu właśnie nałóg. Nie ważne jakiego rodzaju. Ważne jest to, czy człowiek jest w stanie zapanować nad sobą i zastaną sytuacją. W innym przypadku wskazana jest natychmiastowa pomoc psychologa lub lekarza.

Tak teoretycznie sprawa moim zdaniem wygląda ale praktycznie : dalsza dyskusja powinna być tu rozwijana o obiektywne prawa psychologii. Pozdrawiam i życzę udanej rozmowy i jeśli się rozwinie to ja jestem gotów się czegoś więcej się nauczyć. Powodzenia

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]