Teraz jest 25 wrz 2017, o 00:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 cze 2016, o 02:44 

Hej,
zastanawialiście się kiedyś nad tym z czego konkretnie wynikają nasze zainteresowania? Mnie np. fascynują kryminalne zagadki, zbrodnie, psychika seryjnych zabójców itp. Na własne życzenie miałam praktyki w zakładzie anatomii i bardzo mi się podobało wbrew temu, że inni mówili, że jak zobaczę to zrozumiem, że to nie może być fajne... mnie jeszcze bardziej zaintrygowało... poza tym, odkąd pamiętam uwielbiam ten dreszczyk emocji towarzyszący nocnym spacerom po cmentarzu czy lesie. Może to głupie, ale zawsze marzylo mi się znaleźć gdzieś trupa, nie wspominając już o pracy technika sądowego. Uwielbiam kryminalne zagadki, często śnią mi się dziwne miejsca i mam koszmary senne. Może to też dziwne, ale ja bardzo lubię strach, wręcz celowo łażę po najgorszych zaułkach, z myślą, że gdzieś znajdę ciało. Swego czasu to było zwyczajne hobby, a dziś mam wrażenie że to już jest w pewnym stopniu obsesja. Przez cały dzień myślę tylko o tym jednym. Na ogół nie opowiadam ludziom o swoich zainteresowaniach, bo boję się, że uznają mnie za popapraną. Już i tak mam dość problemów... ale wracając do tematu, myślicie, ze istnieją jakieś czynniki determinujące rozwój zainteresowań w człowieku?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 2 lip 2016, o 23:07 

Zainteresowania zmieniają się w zależności od wieku czy fazy rozwojowej. Myślę, że wiele czynników ma na nie wpływ, ale żaden konkretny nie jest warunkiem koniecznym ani wystarczającym, żeby się czymś zainteresować. Jeśli zaczyna Cię niepokoić Twoje zainteresowanie, zapisz się do psychologa i opowiedz mu o wszystkim. I z pewnością nie musisz się martwić, że zostaniesz oceniona czy skrytykowana. Powodzenia!

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]