Teraz jest 25 wrz 2017, o 19:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sie 2013, o 19:03 

Witam interesuję się psychologią na poziomie wywierania wpływu, manipulacji i tego typu zagadnieniach. Chciałbym aby ktoś mi doradził w wyborze książek oraz materiałów z których mógłbym czerpać wiedzę o tej tematyce. Prosił bym tez o doradztwo w wyborze kierunku studiów.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 31 sie 2013, o 20:23 
Senior

Pochwały: 58
Zapraszam do biblioteki. Ale tez można zdobyć doświadczenie na ulicy.
Nie rozumiem po co Ci to bo studia o takiej tematyce nie istnieją (wyłącznie o takiej tematyce).
I jak nie rozumie, czyli jedno mi przychodzi do głowy, chcesz się tego nauczyć żeby manipulować ludźmi.

DevSov napisał(a):
Prosił bym tez o doradztwo w wyborze kierunku studiów.

No chyba ze mówisz o studiach nie związanych z psychologią.
Jak sam widzisz, nie ma sensu to co napisałeś. Wniosek jasny jak dla mnie to co napisałem wyżej. A psychologia powinna być używana dla pomocy a nie manipulowania.
Zdajesz sobie sprawę ze manipulując kimś można zrobić dużo krzywdy ?

Postaraj się dopisać coś do twojego postu, jeśli możesz... Wyjaśnij się troszkę.

Z innej strony, jeżeli Cie to tak na prawdę interesuje, i chcesz studiować psychologie to nie tedy droga. Książki tak jak mówiłem idź do biblioteki.
I uwaga bo można sobie samemu tez zrobić krzywdę. Temat który chcesz poznać to nie nie przelewki, można kogoś doprowadzić do szaleństwa lub samobójstwa ale również można tez pomóc, wiec zastanów się czy jesteś na tyle gotowy i dojrzały do tego żeby sobie poradzić z tym tematem.

I jeżeli już to zacznij od języka ciała. Sprawy tak podstawowe do wkroczenia na temat manipulacji.

PS:Skoro nie wiesz jaki kierunek studiów obrać, to oznacza już ze się dajesz manipulować. A powinieneś mieć własne zdanie.

Przeczytaj twój post wyciągnij wnioski i przeanalizuj. Dałeś za dużo negatywnej informacji o sobie taka konstrukcja postu.

Myślę ze sam potrzebujesz pomocy.

Wybór należy do Ciebie, Ty wiesz najlepiej co czyni Cie szczęśliwym.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 31 sie 2013, o 21:36 

Nie do końca rozumiem dlaczego stwierdzasz ze daje sobą manipulować, to nie tak ze nie wiem co chce studiować, po prostu nie wiem na jakim kierunku znajdę to co mnie interesuje. Za mocno tez wybiegasz mówiąc ze doprowadze kogoś do szaleństwa. Nie zamierzam nikogo krzywdzić, byc moze nnegatywne emocje jakie w Tobie zaiskrzyly wywołane były słowem 'manipulacja' które dalej kojarzone jest z czymś negatywnym, a manipuluje każdy jeden świadomie drugi nie. Poprzez manipulacje rozumiem zagadnienia takie jak persfazja
czy programowanie neurolengwistyczne. Mysle ze samo zainteresowanie takimi tematami nie jest czymś złym, wiedzę zamierzam wykorzystac główne do obrony przed wszelką manipulacja ludzi z marketingu, sprzedaży czy reklam. Zawsze sądziłem ze to również psychologia i ze a takivh studiach można znaleźć wiedzę z tego zakresu. Dodam tez ze mieszkam w mieście w którym w bibliotekach nie ma tego typu książek, przeczytałem parę pozycji takich jak ' wywieranie wpływu' Roberta Calidiniego, ale chcę pogłębiać swoją wwiedzę.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 1 wrz 2013, o 00:03 
Senior

Pochwały: 58
DevSov napisał(a):
manipulacja
DevSov napisał(a):
perswazja

No niestety te słowa kojarzą się zawsze z czymś dziwnym i (złym).

Na początek proponuje poszukać czegokolwiek w tematach
Język Ciała.
Mowa Ciała.
Język niewerbalny.

Na początek wystarczy, a nawet nie na początek bo to podstawa i klucz do wszystkiego. Zrozumieć człowieka po słowach ciężko.
Jeśli myślisz o obronie (to poznanie tego to raczej niezbędne)

Jeżeli chodzi o studia, to już musisz to Ty sam znaleźć i zadecydować, na nie wiele się zda podpowiadanie a zagadnień wiele. Sam zobacz na forum poczytaj jakie tematy tu masz, odnajdź się w czymś w czym czujesz się dobrze.

DevSov napisał(a):
Za mocno tez wybiegasz mówiąc ze doprowadze kogoś do szaleństwa.

Nie mowie ze to zrobisz czy chcesz zrobić, ale musisz mieć jasno ze zniszczyć kogoś manipulując nim jest łatwo. Jeżeli chodzi o obronę własną to już inna sprawa.

Wybór należy do Ciebie, Ty wiesz najlepiej co czyni Cie szczęśliwym.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 1 wrz 2013, o 13:51 

"No niestety te słowa zawsze kojarzą sie z czymś dziwnym i złym" dlatego trzeba porzucić stereotypowe myślenie. Mnie to zawsze fascynowało i fakt długo uznawalem za dziwne np to ze sposób w jaki dobieramy słowa moze mieć wpływ na podejmowane decyzje, ale w końcu zrozumiałem jak to sie odbywa, uważam tez ze mam do tego smykalke, mowę ciała tez juz przestudiowalalem, dlatego jeśli ktoś ma na tym forum posiada podobną pasję to prosze o tym napisać. Dalej tez bede szedł w zaparte ze wiedzą jakiej szukam to element psychologii więc jestem pewny ze wybrałem dobre forum.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 10 gru 2013, o 13:57 

A jakie znasz pozytywne znaczenie słowa manipulacja? Kiedy manipulacja drugim człowiekiem jest dobra? Nie bardzo rozumiem.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 11 gru 2013, o 23:00 
Junior

Pochwały: 10
Manipulację można wykorzystać też w pozytywny sposób. Np kiedy ktoś ma jakiś problem z przełamaniem się można go zmanipulować żeby się przełamał. Manipulacja przydaje się w reklamie, w biznesie i marketingu, w relacjach międzyludzkich (wywieranie pozytywnego wrażenia). Słowo perswazja oznacza coś podobnego a już się dobrze kojarzy.

@DevSov polecam Ci zainteresowanie się tematyką NLP. Pamiętaj, że żeby być przekonujący musisz sam siebie zmienić. Udając nic nie osiągniesz, możesz manipulować jedynie debilami

Iluzjoniści też stosują manipulację. Ludzie w wielu sytuacjach wręcz lubią być manipulowani.

Post zmodyfikowany
Proszę o stosowanie się do regulaminu.
Moderator

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 5 wrz 2014, o 18:18 
Junior

Pochwały: 1
DevSov jak kiedyś tu jeszcze trafisz odezwij się na PW

książka "Nauka strzelania i obezwładniania"
kurs aktorski [nie studia - kurs ] jakiś dobry
kraw magę no i praktykę na ul. Gibalskiego [w-wa Wola]
ew zapisz sie jeszcze na siłownię
NLP jasne też
acha i Legia cudzoziemska

powtarzam - pół żartem pół serio
ale odezwij się
może miałbym coś dla ciebie na poważnie

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 22:14 

Pochwały: 1
Dodam jeszcze od siebie jedną pozycję. Heterosugestia jest jak najbardziej elementem manipulacji, a dobrze jest przy okazji się dowiedzieć parę ciekawych rzeczy na temat autosugestii (czyli z serii "jak pomóc sobie samemu" ;) Książka jest bardzo przystępna i dość interesująca:

Joseph Murphy "Potęga podświadomości"

Kiedyś czytałam sporo takich materiałów ale to jakieś 4 lata temu, jak sobie coś przypomnę to tu dodam.

Człowiek nie jest w Nieskończoności jedyną istotą obdarzoną rozumem. - Nicola Tesla

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]