Teraz jest 21 lis 2017, o 12:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 gru 2011, o 20:02 

Witam

mam pytanie gdyz zostalo mi ostatnio zadane pytanie jak w temacie i nie bardzo wiem jak na nie odpowiedziec czy jest ktos kto moglby mi pomoc sformulowac odpowiedz do niego??
z gory dziekuje bardzo

Justyna

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 3 gru 2011, o 20:13 
Forumowa pomoc

Pochwały: 1
Myślę, że warto odwołać się do teorii popędów. No i do nieświadomości. Motywacja - id itd.
Jestem ciekawa, skąd to pytanie? To jakaś praca do napisania, studia?

Cuddy: I don't want you to change. I know you're screwed up. I know you are always going to be screwed up. But you're the most incredible man I've ever known. You are always going to be the most incredible man I have ever known. So, unless you're breaking up with me, I am going home now.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 3 gru 2011, o 20:19 

studia, poped seksualny ok ale czemu jest wykorzystywany w tak duzej ilosci reklam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 3 gru 2011, o 21:52 
Forumowa pomoc

Pochwały: 1
Teoria Freuda, jak to teoria psychodynamiczna, zakłada oddziaływanie na siebie różnych sił. Zachowanie jest tu wynikiem konfliktów, zmagań i kompromisów zachodzących pomiędzy różnymi motywami.

Jeżeli będziesz patrzeć na id jako na popęd seksualny, to nie jest to kompletne spojrzenie. Id to popędy - ok, ale wszystkie. Jego celem jest dążenie do przyjemności (patrz. zasada przyjemności). Ja bym więc spojrzała na to, że reklamy są konstruowane tak, aby uderzyć w kierunku sfery id.

Z drugiej strony może warto napisać o mechanizmach obronnych, o których mówi Freud w swojej teorii osobowości (wyparcie, regresja, racjonalizacja, przemieszczenie, projekcja, reakcje przeciwne, zaprzeczanie, sublimacja). Właściwie to myślę, że tu tkwi odpowiedź na zadany temat pracy.

Cuddy: I don't want you to change. I know you're screwed up. I know you are always going to be screwed up. But you're the most incredible man I've ever known. You are always going to be the most incredible man I have ever known. So, unless you're breaking up with me, I am going home now.

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]