Teraz jest 25 wrz 2017, o 01:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak mu pomóc?
PostNapisane: 15 lis 2012, o 20:11 

Mam takiego "przyjaciela". Michał jest mądry czyta literaturę itp... Tylko ma "głupie" zachowanie. Co prawda nie ma ojca, matka nie pracuje więc on jako jedyny zarabia... Mo sześcioletnią siostrę, brata który siedzi w więzieniu i jeszcze jednego brata ale ten się nimi nie interesuje... Michał nie da sobie wytłumaczyć że może zmienić świat w którym żyje... W dodatku pije alkohol, pali papierosy. Jak mogę mu pomóc?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 15 lis 2012, o 23:22 

Nie jestem jakimś terapeutą, może nawet nie nadaje się do niesienia tu komukolwiek pomocy ale wiem jedno. Potrzeba człowieka jest jakimkolwiek motorem do działania. Ja w życiu nie wchodzę już w tematy pomagania komuś bo sam wiem że to dla niego dobre. Każdy musi przeżyć "SWOJE", a jaki będzie finał to czas pokaże. Twój przyjaciel musi czuć potrzebę zmiany,w innym wyapdku nawet jak się zmieni na chwilę czy na dłużej to pamiętaj że to nie będzie jego zmiana tylko tych którzy chcą za niego samego. Bardzo źle jest obudzić się któregoś ranka i uzmysłowić sobie że robię coś bo inni by tak chcieli. Czasem trzeba odbić się od dna, sprawdzić swoją granicę po to by mieć cel i się wyprostować. A jak zaboli to wtedy się pamięta w które rejony lepiej nie wraca i nie zaglądać.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 16 lis 2012, o 21:31 
A można wiedzieć co takiego mógłby zmienić? Przecież rodziny nie zostawi. Jakie zmiany mu doradzasz?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]