Teraz jest 14 gru 2017, o 09:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: ChAD
PostNapisane: 2 sty 2017, o 15:07 

Witam serdecznie
Jestem tutaj nowy Paweł lat 37 ,
Szukam do współpracy psychologa , który specjalizuje się w tematyce Choroby Afektywnej Dwubiegunowej.
Tak się złożyło że w rodzinie mam jedną osobę , która jest dotknięta tą chorobą i chciałbym jej pomóc odnaleźć się w życiu i zacząć funkcjonować w społeczeństwie. Od niedawna Ta osoba jest w stanie się przyznać że na to choruje ostatni pobyt w szpitalu jej to uświadomił , przestał to też być temat Tabu e naszej rodzinie. Chcąc wykorzystać ten okres który jest teraz spokojniejszy myślę nad stworzeniem fundacji lub stowarzyszenia, które zajęłoby się pomocą takim osoba i ich rodziną w normalnym funkcjonowaniu. Już podejmowałem parokrotnie próby by znaleźć Tej osobie pracę ale zawsze to się kończyło jakaś aferą . Dlatego myślę czy stworzenie stowarzyszenia lub jakieś fundacji dla takich osób gdzie wraz z psychologiem spokojnie by takie osoby sobie pracowały i się rozwijały nie było by właściwe . Chciałbym poznać waszą opinie i pomysły może jakieś porady a może jakieś przykłady już takich funkcjonujących rozwiązań.
Może znacie drodzy forumowicze też jakiś psychologów , którzy by się chcieli zaangażować w taki projekt będę bardzo wdzięczny za jakieś pomysły wskazówki.
Pozdrawiam
Paweł

Offline Zobacz profil  

Tytuł: Re: ChAD
PostNapisane: 18 sty 2017, o 17:07 

Witaj Pawle, cyklofrenia jest bodaj najcięższą z chorób psychicznych i najbardziej niebezpieczną. Rodzina takiej osoby musi nieustannie pilnować brania leków, obserwować i szybko reagować. Zachęcam Cię do wnikliwego przestudiowania opracowań medycznych popularno- naukowych na temat tej choroby. Znajdziesz tam najważniejsze informacje o zachowaniach ludzi nią dotkniętych, o sposobach nad nimi opieki. Już kontakt z lekarzem prowadzącym twoją krewną może wiele wyjaśnić. Założenie wspomnianego stowarzyszenia wymaga co najmniej 15 osób. Ja nie będę w nim uczestniczyć, choć jestem psychologiem, ze względu na odległość (mieszkam w Hiszpanii). Może uzbierasz na tym forum osoby zainteresowane tematem i współdziałaniem. Psychologa szukaj w szpitalach i poradniach psychiatrycznych. Potrzebujesz bowiem psychologa klinicznego. Pozdrawiam Cię serdecznie
Katarzyna Echt

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]