Teraz jest 22 lis 2017, o 13:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 gru 2012, o 15:28 

Witam od niedawna zastanawiam się nad podjęciem kształcenia w zakresie psychoterapii, z góry dziękuje za wyrozumiałość, i porady typu jak cię nie stać to nie rób : )) myślę o szkoleniu w nurcie terapii Gestalt, aczkolwiek rozważam także inne opcję. Niedawno pisałem nawet w tej sprawie do jednego z Ośrodków w Krakowie z tego co się dowiedziałem, to cena 3 letniego programu szkoleniowego "Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów" wynosi ok 26. 000 zł nie licząc wpierw rocznego staży przygotowawczego 7. 500 zł co daje razem 33 500 zł z tym, że cena nie obejmuje ani psychoterapii własnej (100 h) ani treningów terapeutycznych, nie wiem czy to dużo czy nie ? i ile wynosi średnio cena kursu bez "ukrytych kosztów" ? - mogę się tylko domyślać, że zależy to tez od rodzaju szkoły. No i tu moje pytanie do osób które działają już zawodowo w "branży" lub tez mają zamiar podjąć naukę w tym kierunku. Chciałbym się zorientować w temacie, więc prosiłbym o jakieś propozycję ośrodków szkoleniowych, jestem z Wrocławia ale w grę wchodzą także inne miasta typu Kraków czy Poznań i nie koniecznie w nurcie terapii Gestalt ? .

dziękuje i Pozdrawiam.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 5 gru 2012, o 15:54 

Ceny w niemal każdej szkole terapeutycznej są podobne (wyjątkiem jest chyba analityczna - droższa ze względu na dłuższy czas trawnia szkolenia). Żadna ze szkół nie poda pełnej kwoty jaką musisz mieć aby ukończyć szkołę wraz ze zdaniem egzaminu certyfikacyjnego (co zazwyczaj jest osobnym procesem). Jeżeli chodzi o wybór szkoły - osobiście doszłam do wniosku, że najlepiej/najwygodniej (z "większymi" możliwościami) jest ukończenie szkoły posiadającej rekomendację PTP (zwłaszcza że NFZ trochę się też do tego przylepił a nie wiadomo jak będzie później). Szkoły te są wymienione na stronie PTP.

Pamiętaj też że każda ze szkół wymaga od swoich studentów aby mieli dostęp do pacjentów (zazwyczaj 10 różnych diagnoz) i bo go nie gwarantują :/. (co w moim osobistym odczuciu jest śmieszne). Są też takie które wymagają stażu klinicznego o co wcale nie jest łatwo.

Wszystko to niestety koszty podnosi, podliczałam to rok temu i wychodziło mniej więcej drugie tyle co cena podstawowa kursu/szkoły/szkolenia.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 7 gru 2012, o 16:21 
Specjalista

Pochwały: 5
Witaj,

Koszty różnych szkół psychoterapeutycznych rekomendowanych przez PTP są podobne. Szkoły psychodynamiczne są droższe, czasem też dłużej trwają. Z moich wyliczeń wynikało około 40.000 pln z terapią własną, grupową i treningiem interpersonalym. Gdybyś myślał o zrobieniu po szkole terapii certyfikatu dodatkowym kosztem będzie superwizja w określonym wymiarze godzin. Jeśli zaczniesz pracę, ten koszt również może Ci dojść - chyba, że pokrywa go pracodawca.

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru,

Agnieszka Dzieduszycka

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]