Jak szukać pomocy psychologicznej?

Awatar użytkownika
kacper
.

14 paź 2011, o 19:12

Jeśli czujesz że powinnaś i chcesz skorzystać z pomocy psychologa a kasa na to nie pozwala, to możesz z tego skorzystać w ramach umowy z nfz - są placówki, ośrodki, gdzie świadczą pomoc w ramach ubezpieczenia, w zależności od miejscowości można długo na taką wizytę czekać - ale zawsze to za darmo, poradnie zdrowia psychicznego - tam znajdziesz taką pomoc.
możesz też poszukać w akademickich centrach (są takie czasami organizowane przy wydziałach psychologii na uczelniach - w ramach tego, możesz skorzystać z darmowej konsultacji, warunkiem jest to, że oprócz psychologa uczestniczą również studenci - jeśli Ci to nie przeszkadza).
z tańszej oferty możesz też skorzystać przez internet - jest dużo poradni internetowych, gdzie drogą mailową można utrzymywać kontakt z psychologiem, oczywiście nie jest to psychoterapia ale z różnymi problemami można pisać i otrzymać wsparcie i profesjonalną pomoc
Napisał: psychorada.pl

Pomoc psychologiczną należy podzielić na poradnictwo i terapię.

Z darmowej porady psychologicznej można skorzystać np. tutaj:
http://www.forumpsychologiczne.org

Z terapią jest gorzej. Niestety korzystanie z darmowej/prawie darmowej terapii ma swoje wady. Standardowo spotkanie terapeutyczne powinno trwać ok. godziny, odbywać się raz w tygodniu, a terapia powinna być prowadzona przez terapeutę z ukończoną szkołą terapeutyczną, który pracuje pod superwizją (nadzór bardzo doświadczonego terapeuty). Niestety terapia darmowa/prawie darmowa rzadko spełnia te standardy i w dodatku terapia prowadzona w sposób nieprawidłowy może zaszkodzić klientowi. Oczywiście są ośrodki, które pomagają za darmo i robią to dobrze. Trzeba szukać, ale być ostrożnym.

Co do e-pomocy psychologicznej, czyli pomocy psychologicznej przez internet: może być, jak nie ma innego wyjścia, do porad psychologicznych. Nie polecam do terapii. W terapii ważny jest dialog, osobisty kontakt terapeuta-klient, relacja, praca z ciałem-terapeuta obserwuje klienta...

Jednocześnie muszę przyznać, że usługi psychologiczne- komercyjne -płatne nie są pozbawione wad, o których wspomniałem wcześniej. Oczywiście placówki/terapeuci bardzo chętnie przyjmują raz w tygodniu, ale co do ich kompetencji, profesjonalizmu, etyki pracy mam wiele zastrzeżeń. Najczęstszym problemem jest brak szkoły terapeutycznej i/lub brak superwizji terapeuty. Niestety zdarzają się też nadużycia co do rodzaju i kierunku terapii. Terapeuci potrafią pracować (najczęściej) w jednym nurcie, a problemów ludzkich jest tyle, ilu ludzi. Zdarzają się sytuacje, że Klient ma "łatwy" problem- na 3-5 wizyt, a terapeuta wkręca go w trzy letnią terapię. To nadużycie, ale cóż, terapeuta potrafi pracować tylko w jednym nurcie, a klientów jak na lekarstwo. Tak na szybko: Polecam duże placówki, gdzie jest wielu terapeutów, którzy współpracują (odsyłają wg. wskazań) i takie w których czeka się na wizytę.

Edytuje ten post, bo kilka dni temu sam miałem bardzo ciekawe doświadczenie z terapeutą. Spotkała mnie sytuacja, po której miałem "kaca moralnego" i zacząłem o niej opowiadać znajomemu terapeucie, który złapał problem w lot. Okazało się, że sam przeżył podobną sytuację.
Mój wniosek jest prosty: dobry terapeuta, to taki, który ma własne doświadczenia. Zycie zna z praktyki, a nie z teorii. Czyli nie może być zbyt młody, bo jego doświadczenia życiowe są znikome, jednocześnie terapeuta starszy wiekiem, pomimo ogromnego doświadczenia, może nie "ogarnąć tematu".
Pozdrawiam,
Kacper
Ostatnio zmieniony 19 sty 2013, o 00:55 przez kacper, łącznie zmieniany 5 razy.
balonik1
Junior

16 paź 2011, o 22:18

witam, chodzę z partnerem na terapię z nfz, ale tylko raz w miesiącu. czy to ma w ogóle sens?
'"Rozsądek gderał i upierał się: „Nie wstaniesz, Jerofiejew, nigdzie nie pójdziesz i nie wypijesz ani kropli”. Na co znowu serce: „Dobra, Wieniczka, dobra. Dużo pić nie trzeba, nie musisz się schlać jak suka; wypij czterysta gramów i szlus”.'
Awatar użytkownika
Monika Dreger
Specjalista
Kontakt:

17 paź 2011, o 07:33

a jak Ty to widzisz? pomaga?
hopp

1 lis 2011, o 21:36

Na stronie www.qzdrowiu.pl do końca grudnia można rozmawiać on-line z psychologami i psychoterapeutami bezpłatnie. Połączenie obejmuje video + dźwięk + czat w razie potrzeby, więc trzeba mieć kamerkę i mikrofon. Jest możliwość zapisania się na spotkania cykliczne, trzeba tylko zarezerwować sobie wcześniej. Nie wiem na ile taka forma komunikacji jest w stanie zastąpić spotkanie "na żywo", ale warto spróbować, szczególnie, gdy nie ma się dostępu do innych form spotkań.
Awatar użytkownika
kacper
.

2 lut 2012, o 00:33

Zaprzyjaźniony gabinet dostał ciekawą ofertę. Oto jak powstają rankingi Ośrodków psychologicznych.

Witam serdecznie,

W związku z ogromnym zainteresowaniem Czytelników już wkrótce na łamach działu Zdrowie i Uroda tygodnika Warszawska Gazeta ukaże się raport pod tytułem: 10 Najlepszych Gabinetów Psychologicznych w Warszawie.

Zapraszam Państwa do uczestnictwa w tym wydaniu. Państwa uczestnictwo polegać będzie na:
* opublikowaniu na Państwa temat artykułu ( np. w formie wywiadu z Państwa Przedstawicielem) polecającego wizyty u Państwa plus -
* umiejscowieniu Państwa w rankingu 10 Najlepszych Gabinetów Psychologicznych plus -
* reklamie wizerunkowej, z podaniem kontaktu do Państwa Gabinetu.

Reklama wizerunkowa może mieć następujące formaty i ceny (promocyjne – tylko dla 10 najlepszych gabinetów):

baner 255 x 55 mm w cenie 250 zł
1/8 strony (126 x 80 mm w poziomie lub pionie) w cenie 390 zł
1/4 strony (126 x 165 mm w poziomie lub pionie) w cenie 490 zł
1/3 strony ( 255 x 115 mm w poziomie) w cenie 590 zł
1/2 strony (255 x 170 mm w poziomie) w cenie 690 zł
1 strony (255 x 350 mm) w cenie 1200 zł

WARSZAWSKA GAZETA - poniżej informacje uzupełniające

Tygodnik, ukazujący się w każdy piątek, adresowana jest do aktywnych mieszkańców stolicy, jak również do osób przyjezdnych zainteresowanych życiem w metropolii. Warszawska Gazeta jest obecna praktycznie we wszystkich kioskach Ruch, salonach INMEDIO , Kolporter i RELAY oraz salonach EMPIK na terenie całej Warszawy i jej okolic .
Koszt jednego egzemplarza wynosi 2 zł.
Średnia sprzedaż z ostatnich 3 miesięcy to 86 procent.
Szczególnym zainteresowaniem gazety wśród Czytelników cieszy się dział Zdrowie i Uroda wydawany od wielu lat. Świadczy o tym ogromna ilość telefonów i listów od Czytelników do naszej Redakcji. Współpracuje z nami niezmiennie wiele firm ciesząc się ogromnym odzewem dzięki reklamie u nas.
Załączam przykładowe wydanie Zdrowia i Urody.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Marzena Wielgosz

Polska Prasa Regionalna Sp. z o.o.

tel. 22 339 05 42
kom. 504 514 000
fax. 22 339 05 45
GG. 5353007

ul. M. Konopnickiej 6 lok.226
00-491 Warszawa
Ostatnio zmieniony 19 sty 2013, o 00:56 przez kacper, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Daria
Administrator
Kontakt:

3 lut 2012, o 02:16

Posty przeniesione do bardziej odpowiedniego (według mnie) wątku.
Pozdrawiam!
majorek

9 lut 2012, o 17:33

Od 11 lat mam do czynienia z terapeutami. Od specjalistów od uzależnień, po DDA, współuzależnienie i terapię rodzinną. Nigdy nie wydałem złotówki, nie licząc kosztów dojazdu i czasami noclegu i wyżywienia. Wszystko na NFZ. Z tymi z którymi miałem do czynienia to wysokiej klasy specjaliści. Mieszkam w regionie małym ale w tej materii bardzo bogatym. Terapeuta bez względu na wiek i doświadczenie, jeśli czuje to co robi jest dobry, tylko czasami pacjenci oczekują cudów. Dla mnie nie ma znaczenia czy terapeuta jest z internetu czy polecony przez znajomego, ważne czy ja sam chcę sobie pomóc.Gwarancji że terapia się powiedzie, za pieniądze czy na NFZ, nie ma żadnej. Zawsze twierdziłem że terapia "to jazda w jedną stronę" Wiedza którą poznasz na swój temat nigdy ci z głowy nie wyjdzie. Poznawanie siebie to wspaniała " przygoda", zachęcam niezdecydowanych i życzę POWODZONKA.
Awatar użytkownika
kacper
.

13 lut 2012, o 22:32

...
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, o 17:54 przez kacper, łącznie zmieniany 1 raz.
Nozyce

22 lut 2012, o 13:12

Witam,

Ja miałabym pytanie odnośnie szukania psychologa w małym mieście.
Potrzebuje pomocy dla samotnej młodej mamy z dzieckiem.
Jak szukać?
Gdzie się udać?

Nawet google nie ma na to dobrej odpowiedzi....
Awatar użytkownika
kacper
.

23 lut 2012, o 02:23

...
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, o 17:54 przez kacper, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ