beata528

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
beata528

13 lut 2013, o 13:44

Dzień Dobry nie wiem Czy Dobrze trafiłam z tym problemem otóż : Mamy z Matką Problem Dotyczący Ojca Alkoholika który pije nagminnie i niszczy wszystko co jest w około skierowaliśmy już wniosek o leczenie ale boimy się jemu o tym powiedzieć gdyż matka nie wie jak mu o tym powiedzieć by go do tego przygotować psychicznie bo ojciec zaraz coś mu się powie robi straszne awantury i jest dość dwulicowy w stosunku do nas i nie tylko proszę poradzić co moja matka ma zrobić w takiej sytuacji dziękuje
Fioletowa25
Przyjaciel Forum

13 lut 2013, o 21:44

Powinniście poszukać rady w Centrum Interwencji Kryzysowej lub na telefonie zaufania przeznaczonym dla ofiar przemocy domowej.
ula1984

14 lut 2013, o 00:39

albo w Pwiatowy Centrum Pomocy Rodzinie, i moze w takim wypadku jak on sie tak zachowuje , lepiej nie mówic mu o tym wniosku???? może postawić go przed faktem dokonanym??? a dzielnicowy??? reagował jakos???
Awatar użytkownika
Agnieszka Dzieduszycka
Specjalista

14 lut 2013, o 15:46

Droga Beato 528,

Zgodzę się z przedmówczyniami. Wniosek o leczenie jest konsekwencją picia Pani ojca. Nie jest rolą Pani mamy ani Pani łagodzić takie informacje, ani przygotowywać ojca do ich przyswojenia. Jeżeli coś Paniom grozi faktycznie warto szukać oparcia w wymienionych wyżej organizacjach.

Pozdrawiam,

Agnieszka Dzieduszycka
ODPOWIEDZ