Nie letnia z dzieckiem w osierodku załamanie psychiczne

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
zycho

8 lut 2013, o 03:42

witam od roku jestem z dziewczyną która ma 15 lat 31,01,2013 r urodziło nam sie dziecko problem jest taki ze moją dziewczynę i dziecko sąd umieścił ośrodku ponieważ była zdemoralizowana a to wszystko była wina jej sytuacji w domu od 2 miesięcy wszystko sie ułożyło chodziła do szkoły przynosiła bardzo dobre stopnie az do dnia dzisiejszego jak ją zabrali. My chcemy w Październiku wziąć ślub cywilny i razem zamieszkać i wychowywać dziecko ale moja dziewczyna sobie tam nie poradzi mówi ze zycie sobie odbierze ja już nie wiem jak jej pomóc. Ona juz była w domu dziecka długo i bardzo źle to wspomina to naprawdę dobra dziewczyna jest myślę ze ona naprawde może się tak załamać i zrobić sobie coś ona jest słaba psychicznie od dziecka daje jej oparcie pomagam ale to za mało wiec zwracam się do was czy można jej pomóc jakoś ? bardzo proszę o odp
Fioletowa25
Przyjaciel Forum

8 lut 2013, o 12:38

była zdemoralizowana a to wszystko była wina jej sytuacji w domu
Sytuacja w domu ją zdemoralizowała, nie Ty, tak? Ty tylko spokojnie pos*wałeś sobie nieletnią i nie ma w tym żadnej Twojej winy, tak?

Ile Ty masz lat? Podejrzewam, że niewiele, skoro jeszcze nie siedzisz za pedofilię.
Jakie masz podstawy, by twierdzić, że z Tobą będzie tej dziewczynie lepiej, niż w ośrodku wychowawczym? Kto zadecydował o ślubie? Skąd pomysł, że to dobre wyjście z sytuacji? Skąd w ogóle pomysł, że dwójka dzieci może bawić się w dorosłych i wychowywać dziecko? Jesteście dziećmi i nie powinniście dostawać do zabawy kolejnego dziecka. Jeśli chcecie się powygłupiać, kupcie sobie laleczkę SiuSiu i nią się bawcie, a prawdziwe, żywe dziecko zostawcie pod opieką kogoś, kto zajmie się nim właściwie i odpowiedzialnie.

Zrozum, że ludzie mądrzejsi od Ciebie zadecydowali lepiej. W ośrodku wychowawczym warunki są trudne, ale przynajmniej tam ktoś będzie miał kontrolę nad dobrem tej dwójki dzieci. Tak - dwójki dzieci. Oboje wymagają opieki i przede wszystkim nadzoru. Wy udowodniliście, że jesteście nieodpowiedzialni i żadna żywa istota nie powinna Wam zostać oddana pod opiekę.
Myślę, że rozumiesz, iż żadne dziecko - zwłaszcza niewychowane i zdemoralizowane - nie zaopiekuje się właściwie drugim dzieckiem. Nie dostrzegasz jedynie tego, że Wy oboje jesteście takimi niewychowanymi, zdemoralizowanymi dziećmi. Dobrze, że ktoś odpowiedzialny zajął się Waszym losem. Przyjmijcie to na razie na wiarę. Po latach, o ile zmądrzejecie, dostrzeżecie, jak wielką to było pomocą.
ODPOWIEDZ