Jak sobie radzić

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
edyta23
Junior

9 gru 2011, o 22:05

Witam.
Jak radzicie sobie ze współuzależnieniem? Jestem trzeźwiejącą alkoholiczką, mieszkam o osobą która lubi sobie wypić a mnie to denerwuje. Czy wychodzenie z domu (często tak robię) mi w czymś pomoże? podobno to jest tylko ucieczka.
Pozdrawiam
balbina

12 gru 2011, o 19:10

no cóż mój mąż nie pije 8 lat a ja nie mama w domu kieliszków i u mnie alkoholu się nie pije, spróbuj może wychodząc z domu iśc na mitingii AA myślę, że tam pomogą rozwiązać Twój problem. Trzymaj się i powodzenia w drodze do trzeźwości
Awatar użytkownika
Agnieszka Dzieduszycka
Specjalista

2 sty 2012, o 20:50

Edyto 23,
Piszesz, że szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci się nie denerwować z powodu picia osoby z którą mieszkasz. Zastanawiam się czy jesteś z tą osobą związana, czy jest to po prostu współlokator? Co jest dla Ciebie najtrudniejsze w tej sytuacji, picie tej osoby i twoje uczucia do niej, czy pokusa napicia się samej? Od odpowiedzi na pytanie dlaczego taki stan rzeczy jest dla Ciebie trudny warto zacząc poszukiwanie rozwiązania.

Pozdrawiam,

Agnieszka Dzieduszycka
edyta23
Junior

3 sty 2012, o 17:12

Witam.
Osobą pijącą jest moja teściowa, jej picie oraz zachowanie kiedy jest pijana denerwuje mnie. W rezultacie jestem rozdrażniona i przenoszę złość na różne rzeczy lub na inne osoby, zwłaszcza na męża. Jedyne co mogę zmienić to się wyprowadzić. Z mężem jesteśmy w trakcie szukania wynajmu- mąż też ma dość jej awantur kiedy jest pijana. Co mi da odpowiedzenie sobie na powyższe pytania?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Agnieszka Dzieduszycka
Specjalista

3 sty 2012, o 18:46

Z twojej odpowiedzi wnioskuję, że i Ty i twój mąż macie dosyć picia i złości twojej teściowej i planujecie zmiany. Osoba, która jest pod wpływem alkoholu i awanturuje się będzie pogarszała nastrój Pani i męża i tego niestety nie da się wytrzymać, ani przeżywać inaczej. Z tego w jakiej relacji jest się z osobą pijącą wynikają różne możliwe rozwiązania. Piszesz, że szukacie innego mieszkania- to powinno rozwiązać problem znoszenia wybuchów teściowej. Jeżeli wynajem to już tylko kwestia dni, czy tygodni wychodzenie z domu, kiedy teściowa jest pijana ochroni was przed jej atakami. Ucieczką nazwałabym nieodnoszenie się do problemu, niezauważanie go. Biorąc pod uwagę twoją własną pracę nad trzeźwieniem dobrze by było działać w kierunku usamodzielnienia się w kwestii mieszkaniowej i unikanie kontaktu z osobami pod wpływem alkoholu, żeby przeciwdziałać nawrotom.

Pozdrawiam,

Agnieszka Dzieduszycka
edyta23
Junior

3 sty 2012, o 19:49

Już od początku mówiłam mężowi jak skończy się mieszkanie z teściową która pije alkohol. Widocznie potrzebował czasu. Mąż kieruje się dobrem dziecka, a ja również trzeźwością. Moja trzeźwość jest na pierwszym miejscu. To tylko kwestia czasu, a nareszcie będę miała komfort trzeźwienia i co najważniejsze, zachowam większy spokój w ciąży.
ODPOWIEDZ