Teraz jest 18 lis 2017, o 02:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 paź 2011, o 20:51 

Jestem osobą, która rok temu strasznie dużo przesiadywała przed komputerem - forma ucieczki? Wiedziałam, że mam problem, dlatego zrezygnowałam z rangi moderatora w pewnym serwisie internetowym. Ta "posada" wprawdzie niby nic, ale serwis liczył 500 tys. użytkowników i trzeba było tam nadzorować na okrągło.. teraz jest ich prawie 900 tys. a ja mam ochotę tam wrócić. No ale nie o tym.. Gdy nie mam faktycznie po co włączyć komputera to po prostu nie włączam. Ale jak już coś sprawdzam to siedzę godzinami na necie. Czy to można nazwać uzależnieniem?

Przeszkadza mi to w nauce, włączam komputer by spisać zadanie, a w efekcie jestem w sieci do wieczora a nauka leży.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 23 paź 2011, o 16:58 
Specjalista

Witaj

Z tego co piszesz to trudno powiedzieć. Mało informacji na temat tego co się z Tobą dzieje. Należało by zrobić głębszy wywiad, aby postawić diagnozę. proponuję zgłosić się na konsultację. Niestety online nie można tego zrobić. Może być to uzależnienie lub szkodliwe użytkowanie komputera które ma już symptomy uzależnienia. Trudno tez powiedzieć czy wystarczy profilaktyka czy terapia.

Pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 23 paź 2011, o 19:09 

hi,
czy ja wiem czy to uzależnienie? Ja mam podobnie, pracuję w biurze, i 99% mojej pracy to stukanie w klawiaturę.
Na studiach byłam maniaczką gier, głównie strategicznych, pochłaniających mnóstwo czasu.
Teraz o tym nie myślę i nawet nie mam ochoty. moze po prostu z tego wyrosłam? z Tobą może być tak samo. Po prostu nie pozwól zeby komputer "nie pozwalał się wyłączyć" :) jest jeszcze życie poza siecią i klawiaturą. Pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 23 sty 2012, o 18:22 
Mój mąż przesiaduje przed komputerem cały czas.
Akurat jest wolnym strzelcem i pracuje w domu, ja również, zatem widuję go 24h na dobę...niestety.

Ledwo wstanie - włącza komputer. Siedzi cały dzień i dopiero jak idzie spać odchodzi od komputera.
Kiedy pracuje w terenie ma kontakt z facebookiem na swoim iphonie.
Kiedy po takiej pracy w terenie wraca nawet o 2.00 w nocy to pierwsze co robi - włącza komputer.

Czy to uzależnienie?

PostNapisane: 11 lut 2012, o 20:41 
A rozmawiałaś z nim? Jeśli tak, jaka była reakcja?

PostNapisane: 1 mar 2013, o 01:01 

To naprawdę jeszcze nic. Ja codziennie siedze po 15 - 18 godzin dziennie bez przerwy od kliku lat i sie bardzo dobrze czuje. (czasami dłużej posiedze np. 24 godziny ale potem pośpię parę godzin aby odpocząć).
Mój organizm na początku był maksymalnie obciążony do granic wytrzymałości ale to z czasem mija.
Mogę siedzieć bardzo długo i odczuwam tylko BARDZO lekkie zmęczenie i senność.

Własnie na zegarku jest godzina 24:00 a ja nie zamierzam jeszcze spać.
Nie lubię spać bo to za duża strata czasu. Pójde gdzieś w środku nocy spać :)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 3 lip 2013, o 12:29 

Witam Was ;)
Ja na komputerze potrafie siedziec caly dzien i jeszcze pol nocy i robic przerwy tylko na higiene, jedzenie i potrzeby fizjologiczne. Kiedys mi sie to podobalo, mialam zajecie ale z czasem zaczyna mnie to nudzic a jednak siedze,bo nie widze nic innego do roboty :(
Jak rano wstane i nie wlacze komputera odczuwam pustke i potrzebe wlaczenia go :shock:
To samo wieczorem jesli chce polozyc sie spac o NP 00 nie zasne, bo mysle zeby wejsc na neta.

To denerwuje,bo czuje,ze moje zycie jest bardzo monotonne a jednak to robie

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]