To już chyba uzależnienie...

Zapraszamy do działu poświęconego osobom zmagającym się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami, a także ich najbliższym, w tym Dorosłym Dzieciom Alkoholików i Dorosłym Dzieciom pochodzącym z rodzin Dysfunkcyjnych.
ODPOWIEDZ
diana00

1 paź 2016, o 09:47

Cześć,
Od miesiąca cały czas korzystałabym z internetu: Facebook i Messenger, Instagram, Ask.fm, a także inne strony i gry. Korzystam z niego w dzień i w nocy, przez co się nie wysypiam.
Teraz zaczął się rok szkolny, a ja już mam jedynki w dzienniku, ponieważ przez to przestałam się uczyć.
Rodzice chyba, też już zaczynają podejrzewać, że coś jest nie tak jak ma być.
Ostatnio próbowałam przestać korzystać z internetu, ale ciągle czułam potrzebę zobaczenia co się dzieje w świecie wirtualnym, kiedy mnie tam nie ma.
Czy powinnam powiedzieć o wszystkim rodzicom i pójść do psychologa?
Pomóżcie...
Awatar użytkownika
Rutlawski
Przyjaciel Forum

1 paź 2016, o 13:11

Myślę, że tak. Najwyższy czas coś Z tym zrobić. jest to uzależnienie.
"Życie, sposób na zbieranie zdziwień kończy się dość jednak nieszczęśliwie, bowiem śmiercią.
I choć tyle miewa znaczeń, nie słyszałem by skończyło się inaczej".
soleado62

2 paź 2016, o 17:42

Cześć Diana. Myślę, że powinnaś udać się do psychologa i powiedzieć o tym wszystkim swoim rodzicom. Po pierwsze powinnaś znaleźć sobie jakieś hobby, które pochłonie twój czas. Wyjdź do ludzi, zawieraj nowe znajomości. To powinno Ci pomóc wyjść z nałogu. Powodzenia. :)
aero125

2 paź 2016, o 19:06

Moim zdaniem rozmowa z rodzicami to najlepszy pomysł. Oni zawsze chcą dla nas jak najlepiej, więc na pewno ci pomogą wyjść z tej sytuacji.
Spróbuj też nie odcinać się całkiem od internetu od razu, tylko stopniowo, to może być bardziej skuteczne, niż od razu, diametralnie wszystko zmieniać. :)
Pamiętaj, że ze wszystkiego można wyjść, najważniejsze, że sama zaczęłaś dostrzegać, że coś jest nie tak i masz jeszcze szansę to zmienić. Wszystko z czasem się ułoży.
Mam nadzieję, że przynajmniej trochę pomogłem.
Ania02

2 paź 2016, o 21:24

Diana powinnaś o wszystkim powiedzieć rodzicom i zgłosić się do psychologa ;)
magdzia22

3 paź 2016, o 09:27

:welcome
Kochana moim zdaniem powinnaś poprosić o pomoc rodziców. :cisza :cisza
Ja miałam podobnie. Moja mama zrobiła mi w ferie takie jakby sanatorium. Zabrała mi telefon i komputer i schowała w takim miejscu gdzie nie mogłam go znaleźć. Pomogło :) :+ :+ :+ :+
Może tb też pomoże. Pozdrawiam gorąco.
Magda (znasz mnie)
:H :H :H
Magdzia22
Awatar użytkownika
ruinyodbudowane
Senior

3 paź 2016, o 15:27

Witajcie, witaj,Diana. A ta w ogóle ile masz lat? Jak poniżej 16-go roku życia , to wpierw porozmawiaj z rodzicami ! Przede wszystkim z nimi porozmawiaj o tym. A jeżeli jesteś starsza, to warto skonsultować od razu do psychologa! W takim wieku Twoi rodzice mogą ten problem rozwiązać poprzez kary, np.zakaz internetu . Po prostu go nie zrozumieć, zbagatelizować, próbować rozwiązać je kłótnią czy karami właśnie, ale jeżeli jesteś starszą i rozsądniejsza na tyle osobą, to warto się skonsultować ze specjalistą .
a co Cię w ogóle pcha do tego świata wirtualnego? Czy nie masz znajomych ? Przyjaciół? Żadnych obowiązków domowych ? Czemu się zamykasz w wirtualnym świecie ?
Bogdan

Nawet najbardziej praktyczna, piękna i wykonalna filozofia na świecie nie zadziała, jeśli Ty nie będziesz działać.

Zig Ziglar
renata

27 lis 2017, o 11:11

Zdecydowanie najpierw powiedz o swoich obawach rodzicom. Myślę, że będziesz mogła z ich strony liczyć na zrozumienie i wsparcie. Później może pomyślcie o jakimś psychologu, ale przed tym możesz spróbować znaleźć jakieś zajmujące hobby przy którym nawet nie będziesz miała czasu zajrzeć
w telefon.
ODPOWIEDZ