Teraz jest 22 wrz 2017, o 15:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sie 2015, o 19:47 

Witam
Od prawie 3 lat zmagam się z uzależnieniem od masturbacji.Moze zacznę od początku :
Zacząlem się onanizować dość pózno bo w wieku ok 14 lat.Szybko straciłem nad tym kontrole.Obecnie masturbuje się srednio 2- 3 dziennie.
Wiele razy obiecywałem sobię ze zrobię sobię przerwę na jakiś czas ,uwazam bowiem ze wszystko jest dla ludzi ale z umiarem.Jednak za kazdym razem gdy probowałem nie mogłem wytrzymać dłuzej niż 2 dni.
Nie wiem jak sobie z tym radzić.Zauwazyłem jednak ze jezeli mam zorganizowany czas np. obóz, zielona szkoła,wycieczka z kumplami to kompletnie nie myślę o masturbacji.Sport nie pomaga - po wysiłku mam jeszcze większą ochotę.Gdy przebywam sam w domu to po prostu nir moge sie powstrzymac.Przebywanie samemu jest dla mnie zgubne.Staram się organizowac sobie czas ze znajomymi ale jak tylko wracam do domu problem powraca.Dodatkowo nasila się w roku szkolnym.Po szkole odczuwam chęc rozładowania się po ciezkim dniu.Przez tak częstą masturbację tracę ochotę na podrywanie dziewczyn (trace popęd) ,a jednoczesnie bardzo mi zalezy zeby w końcu ją znaleźć.Proszę o pomoc

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 sie 2015, o 15:57 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 92
Czy masz jakąś trudną sytuację w domu - jakiś problem, od którego chciałbyś uciec?

Czy masz poczucie, że w domu jesteś bezpieczny, chciany i kochany?

Czasami masturbacja to sposób na samoukojenie czy ucieczkę od problemów lub sposób na sprawienie sobie radości wtedy, gdy nic innego jej nie sprawia. Ogólnie zresztą na wszelkie nałogi bardziej podatni są ludzie nieszczęśliwi oraz pozbawieni możliwości samorozwoju i czerpania radości z innych rozrywek bądź kontaktów społecznych. Fakt, że gdy jesteś poza domem i dobrze bawisz się z kolegami nie odczuwasz takiej potrzeby mógłby świadczyć właśnie o tym, że u Ciebie działa ten mechanizm.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 sie 2015, o 18:07 

Dzięki za odpowiedź :)
Uważam, że miałem szczęśliwe dzieciństwo.Jestem jedynakiem, więc można powiedzieć , że jestem oczkiem w głowie rodziców.Rodzice traktują mnie normalnie , są dosc liberalni , mozna z nimi porozmawiac o wielu rzeczach.Jednak mam obniżone poczucie własnej wartości spowodowane upkorzeniami kolegów z gimnazjum.Teraz chodzę do nowej klasy ,wszystko się zmieniło, ale ta " blokada psychiczna" pozostała

Jak wspomniałem wczesniej , moim problemem jest pozostawanie w domu.Jako ze mam 2 piętrowy domek to dosc czesto masturbuje się pomimo obecnosci rodziców w domu np.na dole.Nie odczuwam potrzeby jezeli mam zorganizowany czas - wtedy kompletnie o tym zapominam.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 sie 2015, o 23:25 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 92
Wydaje mi się, że tutaj można podzielić to na dwie kwestie.

Pierwsza to fizyczna potrzeba, która się pojawia w tym wiek i jest to normalne, dopóki nie zacznie się wymykać spod kontroli. Może się nasilać lub słabnąć w zależności od Twojego stanu zdrowia, tego, co robiłeś wcześniej itd.

Druga to przyzwyczajenie spędzania wolnego czasu w ten sposób.

Zastanawiam się, czy nie byłoby dobrze wykorzystać jakiegoś okresu, gdy nie masz czasu ani możliwości, aby się masturbować (np. obozu) na to, by wyciszyć potrzebę fizyczną, a potem po powrocie do domu spróbować od razu wejść w jakiś rytm w miarę zdyscyplinowanego życia tak, aby nie rzucać się od razu w wir nałogu. To oczywiste, że nie wytrzymasz całkowicie bez masturbacji, ale możesz spróbować postanowić robić to np. 4-5 razy w tygodniu. Trudno Ci będzie od razu przestawić się na takie ograniczenie, ale jeśli spróbujesz zacząć "odwyk" od razu po powrocie z wyjazdu, na którym nie będziesz tego robić, powinno Ci być łatwiej.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 sie 2015, o 23:35 

Dzięki za cenną wskazówkę.Do podobnych wniosków doszedłem po obozie, ale niestety uległem i cały
mój " odwyk " poszedł na marne.Niestety w te wakacje nie mam juz planów zdala od domu , dlatego postanowiłem się odzwyczajac krok po kroku , zmniejszając częstotliwosc ,aby ograniczyć to do 3- 4 razy w tygodniu.
Przetrwałem juz 1 dzien, postaram się wytrzymać tez jutro, w ogóle tak długo jak juz nie będe mógł wytrzymać

Dzięki za wszystkie porady ,
pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 18 sie 2015, o 12:20 

Pochwały: 1
Oprócz poprzednich wniosków moich poprzedników dodam coś jeszcze co mi wpadło do głowy. Wskazówka dotycząca spędzania czasu na wolnych powietrzu ci pomagała. Może przyczyną jest niedostateczne dotlenienie organizmu. Mimo uprawiania sportu, ćwicz oddychanie przeponą. Codziennie oddychaj po kilka razy dziennie tak, żeby aż bolały płuca lub idź ćwiczyć płuca nurkując. Z tego co wiem to innym to pomagało, może tobie też będzie. Moja mama to praktykuje od lat (tyle że akurat nie w tym celu :D )

Gdy wracasz do szkoły, nawyki wracają bo ta metoda także pozwala odprężyć mięśnie i widzieć "gwiazdy", z drugiej strony nic dziwnego że to tego uciekasz, gdyż to metoda naturalna i skuteczna, ale skoro tobie to uprzykrza życie, to musisz znaleźć metodę, która to zastąpi i będzie uważana przez ciebie za odpowiednią. Może jakieś medytacje, sztuki walki (jest tego od groma), długie spacery po lesie. Musisz znaleźć odpowiednią metodę dla siebie samego, bo każdy reaguje inaczej. Inni uważają, że pomagają nałogi na uzyskanie takiego stanu, ale ja stanowczo odradzam i pewnie nie tylko ja. To trochę jak siedzieć w domu na kanapie i czekać aż twój biznes się sam rozkręci.

Wiem z życia że prowadzenie zdrowego życia nie wycisza popędu ale je poprawia - zdrowe jedzenie, uprawianie sportu, optymizm itd. To akurat nie jest nic złego, gorzej jakbyś popędu nie miał w ogóle.

Człowiek nie jest w Nieskończoności jedyną istotą obdarzoną rozumem. - Nicola Tesla

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 9 wrz 2015, o 12:49 

Cytuj:
Zastanawiam się, czy nie byłoby dobrze wykorzystać jakiegoś okresu, gdy nie masz czasu ani możliwości, aby się masturbować (np. obozu) na to, by wyciszyć potrzebę fizyczną

Masturbacja u mężczyzn nie jest patologią, jest zwykłym naturalnym mechanizmem mającym na celu utrzymanie płodności. To nie jest choroba, nie ma złych skutków, i się tego nie leczy w inny sposób niż przez znalezienie sobie partnerki (jeżeli jest się hetero) z którą można wspólnie prowadzić zdrowe życie seksualne. Jeżeli jednak ktoś woli torturowanie się w imię wartości religijnych to powinien pójść po radę do księdza - oni zapewne tego nie robią.

– Wydaje mi się, że niewiele masz wprawy – powiedziała Królowa. – Gdy byłam w twoim wieku, wprawiałam się co dnia przez pół godziny. Ach, czasem udawało mi się uwierzyć w sześć niemożliwych rzeczy już przed śniadaniem.

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]