Teraz jest 25 wrz 2017, o 01:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lis 2014, o 21:06 

Witam

Mam 25 lat i uświadomiłem sobie nie dawno niestety, że mam problem z "zielonym". Dokładnie mówiąc to jestem po prostu uzależniony. Problem polega na tym ,że jak to bywa z takim nielegalnym nałogiem nikt o tym nie wiem. Ja popalam od 8 lat z czego ostatnie 2 lata regularnie. Zacząłem ostatnio odczuwać ile zawaliłem spraw i ile jeszcze mogę zawalić z powodu palenia i wtedy okazało się jak bardzo jest to wpisane w moje życie. Po małym przeglądnie swojego życia widzę krok po kroku zmianę zwyczajów i nawyków ze sportowych do przeciwnych . Dodatkowo problemy z kontaktami które wynikają z tego że jak zapalę to już "boję" się odebrać telefonu, odpisać na maila nie mówiąc już o spotkaniu się z kimkolwiek... Najgorsze jest to że popadłem w nałóg ze swoim bratem którego widuję bardzo często i wtedy zawsze palimy. Tak w ogóle to z nim stawiałem pierwsze kroki w moim ( naszym ) nałogu . Zaczęło się od "bucha , macha " do dobrego filmu czy gry piłkarskiej ,a skończyło się na całym dniu ćpania i leżenia plackiem , odkładania wszystkiego na potem i nie robieniem nic. Oczywiście oboje pracujemy zawodowo , nikt w pracach nie domyśla się itp... ale nie wiem jak długo tak będzie bo im więcej tym gorzej ze mną ( z nami ) .

Proszę o pomoc i porady jak z tym walczyć.

Uprzedzam uprzejmych rozmówców że chciałbym zacząć walkę bez lekarzy , jak polegnę to wtedy pójdę do specjalisty , stąd może ktoś z was dał radę samemu i podpowie jak to uczynić

Dziękuję z góry i pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 28 lis 2014, o 14:22 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 35
Jeśli chcesz zacząć walkę bez lekarzy, to jedynie Twoja silna wola i stanowcze "nie, dziś nie palę"
Jeśli chcesz sam, to musisz sam. Sam chcieć, sam nie poddawać się pokusie.
A co jeśli dostaniesz syndromu odstawiennego? Uważasz, że dasz radę? Że wytrzymasz?
W Twoim stanie proponowałabym jednak terapię dla uzależnionych. Zarówno dla Ciebie, jak i dla brata.

Nigdy nie kłam komuś,kto ci ufa. Nigdy nie ufaj komuś, kto cię okłamał
W związku ten jest górą, komu mniej zależy - Doda
Co cię nie zabije, to cię wzmocni.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 gru 2014, o 18:33 

Jesteś w wieku gdzie nie czas na planowanie, a podejmowanie decyzji. Twój lepszy czas, może zacząć się już od dzisiaj. Zamiast zapalić zrób coś twórczego, wykorzystaj te chwile w sposób taki, który przyniesie Ci satysfakcję. Sam fakt, że dochodzisz do takich wniosków, pokazuje mi, że jesteś świadomym człowiekiem. Wszystko jest w zasięgu Twoich możliwości

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 21 gru 2014, o 12:44 

Myślę, że wiem co czujesz. U mnie zadziałało takie rozwiązanie - powiedz wszystkim z którym palisz, że chcesz zrobić przerwę, ograniczyć. Niech Cie wspierają, nie namawiają. Nie kupuj niczego na zapas i nie pal dzisiaj. Jutro też tego nie rób i pójdzie z górki. Pogadaj z bratem, zróbcie to razem. Nie siedź sam w domu tylko pójdź gdzieś wieczorem jeśli najdzie Cie ochota, ale nie w stronę zielonego, tylko na luzie przed siebie. Możesz spróbować też trochę sportu, nie zaszkodzi!

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]