Teraz jest 22 wrz 2017, o 15:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 kwi 2014, o 01:18 

Witam serdecznie.
Od 7 miesięcy mam nietypowy problem. Zaczął się on, gdy postanowiłem życie abstynenta. Nigdy wcześnie miałem problemów z alkoholem, mam 21 lat, prowadziłem życie jak każdy nastolatek, lubiłem imprezy mocno zakraplane. Takie mamy czasy:) Po moich urodzinach praktycznie z dnia na dzień postanowiłem nie pić. Od tego czasu brzydzę się ludźmi, którzy piją, momentalnie tracę do nich szacunek. Nie ufam im. Stało się to bardzo uciążliwe. Pomijając utratę życia towarzyskiego, panicznie boje się alkoholowych imprez. Brzydzą mnie, powodują straszne uczucie odrazy. Przynosi to wiele kłótni. Najbardziej przykre są te z moją dziewczyna. Kocham ją nad życie, ale nie potrafię zaakceptować gdy ona na imprezie wypije nawet 2 piwa. Boje się, panicznie boje się, że stanie się coś złego. Wyjaśniając wątpliwości, ufam jej Proszę o pomoc, może ktoś spotkał się z takim problemem lub wie jak sobie z nim poradzić.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
Pozdrawiam.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 4 kwi 2014, o 02:45 
Przyjaciel Forum

Pochwały: 35
A stało się coś charakterystycznego, szczególnego, na Twoich urodzinach?
Może podświadomie bronisz się przed jakimś zagrożeniem, które zaistniało w przeszłości?
Nie musi to być akurat alkohol, mogą być np narkotyki, leki...
Jak wyglądają Twoje więzi rodzinne? Masz wśród krewnych lub znajomych, osobę z takimi problemami?

Nigdy nie kłam komuś,kto ci ufa. Nigdy nie ufaj komuś, kto cię okłamał
W związku ten jest górą, komu mniej zależy - Doda
Co cię nie zabije, to cię wzmocni.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 4 kwi 2014, o 21:47 

Nie stało się własnie nic. Skromne spotkanie z przyjacielem. Fakt, mój tata lubił się w przeszłości napić, ale nie nie był to nigdy alkoholizm. Nie stała mi się w związku z tym żadna krzywda. Moi rodzice są rozwiedzeni od kiedy pamietam:)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 22 lip 2015, o 21:56 

Jeżeli nie jest to trauma z przeszłości to myślę że powinieneś wyluzować.

Ja mam podobny problem - na studiach człowiek chodził na imprezy, pił i nic sobie z tego nie robił. Teraz brzydzę się alkoholem, głównie ze względu na to że mój brat jest alkoholikiem i widzę jak wszystko powoli traci w życiu. Staram się nie wchodzić w żadne relacje z osobami które mają z tym problem.

Też nie przepadam za imprezami, w piątek wieczorem wole iść na siłownie, ale jeżeli idziemy z moją dziewczyną to po prostu piję wodę, czasem jakiś sok. Też nie lubię jak pije nawet te 2 piwka, ale wszystko jest dla ludzi tylko trzeba umieć z tego korzystać. Jeżeli Twoja dziewczyna nie upija się na imprezach to musisz być trochę bardziej wyrozumiały dla niej.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 28 lip 2015, o 08:38 
Junior

Ostrzeżenia: 1/5
Pochwały: 1
Dlaczego przestałeś pić , teraz stronisz od alkocholu?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 11 wrz 2015, o 10:54 

Ostrzeżenia: 1/5
Jeśli nie stało się coś co pozostawiłoby przykre wspomnienia związane z alkoholem, może to krok w dorosłość. Obecnie bardzo wiele osób zupełnie odstawia alkohol. Ja sama wcale nie piję, a w czasie imprez jedynie piwo bezalkoholowe. Myślę że nie jest to negatyw który źle wpływa na nasze życie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 22 wrz 2015, o 14:51 

Ostrzeżenia: 2/5
Nie picie alkoholu może wypływać z dojrzałej decyzji, nie ma się czego obawiać. Moja bliska osoba przez długi czas chodziła na terapię link usunięty przez moderatora przez to zawsze miałam dystans do alkoholu.

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]